Negatywne piętno zwiększa dyskryminację niepełnosprawnych pracowników: KND

JAKARTA (Andara) – Krajowa Komisja ds. Niepełnosprawności (KND) stwierdziła, że ​​negatywne piętno wokół niepełnosprawnych pracowników zwiększa ich dyskryminację w miejscu pracy.

Komisarz KND Fatima Azri powiedziała w piątek, że to negatywne piętno wpływa na wizerunek osób niepełnosprawnych, które stanowią część profesjonalnej siły roboczej.

Jeśli chodzi o obraz siebie, negatywne piętno oznacza, że ​​organizacje i środowiska pracy nie rozumieją dobrze barier i możliwości pracowników niepełnosprawnych, co często stawia ich w nierównej sytuacji – wyjaśniła.

„Muszą zrozumieć, jak to jest, gdy zatrudniają osoby niepełnosprawne. Muszą zrozumieć, czym jest dostępność i odpowiednie zakwaterowanie” – powiedziała.

Według nich, gdy organizacje i środowiska pracy nie rozumieją potencjału pracowników niepełnosprawnych i utknęły w negatywnym piętnie, postrzegają pracowników niepełnosprawnych jako przeszkodę i obwiniają ich niepełnosprawność.

Takie organizacje i środowiska pracy mogą normalizować lub utrwalać dyskryminację osób niepełnosprawnych, ponieważ zakładają, że tacy pracownicy nie mogą w pełni angażować się w pracę, powiedział.

„Dlatego uważają, że należy dostosować prawa niepełnosprawnych pracowników. Z ich punktu widzenia ważne jest, aby osoby niepełnosprawne już dobrze pracowały, nie dbano o ich wynagrodzenia i prawa” – wskazał. na zewnątrz.

Komisarz wyraził swoje przekonanie, że jeśli przedsiębiorstwa zapewniają odpowiedni dostęp i zakwaterowanie pracownikom niepełnosprawnym, są oni traktowani tak samo jak inni pracownicy.

W związku z tym komisja spotkała się z Ministerstwem Siły Roboczej i Indonezyjskim Zrzeszeniem Pracodawców (ABINDO), aby bronić praw osób niepełnosprawnych w świecie pracy, w tym zapewnić edukację na temat barier społecznych, na jakie napotykają niepełnosprawni pracownicy.

Powiązane wiadomości: Cominfo uruchamia Metaverse dla osób niepełnosprawnych na stronie internetowej

Powiązane wiadomości: OJK ulepsza usługi finansowe dla osób niepełnosprawnych

READ  Ubierz się odpowiednio, nie wspinaj się na wulkany: nowe zasady Bali dla turystów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *