KPK wymienia Muna Regent podejrzanego w sprawie przekupstwa PEN Fund

Tempo.co, Djakarta – Komisja Antykorupcyjna lub KPK uznała Muna Regent Law od Muhammada Razmana Mba za podejrzanego w sprawie domniemanego przekupstwa w zarządzaniu pożyczkami z funduszu PEN (National Economic Recovery) Ministerstwa Spraw Wewnętrznych dla Muna Regency w ciągu roku budżetowego . 2021-2022 rok.

„Dwie osoby zostały wymienione jako podejrzane o rzekome wręczanie łapówek. Jedna jest głową regenta w południowo-wschodniej Tenkarze, a druga jest osobą prywatną” – powiedział. Rzecznik KPK Ali Fikri powiedział w oficjalnym oświadczeniu wydanym 12 lipca.

Fikri powiedział, że La Ode został wymieniony jako podejrzany w związku z wydarzeniami w sprawie Ordiana Norvianto, byłego dyrektora generalnego regionalnej administracji finansowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Został skazany za przyjmowanie łapówek od urzędników Południowego Sulawesi wziętych z funduszy PEN.

Ardian został skazany na 6 lat więzienia i ukarany grzywną w wysokości 250 milionów rupii. Nakazano mu również zapłacić dodatkowe 1,5 miliarda rupii jako odszkodowanie za straty poniesione przez rząd.

Ali nie rozwinął roli La Ode Razman w sprawie przekupstwa.

Ade Ridwan Yanthwiputra

Wybór nauczyciela: KPK zgadza się zbadać korupcję w resorcie rolnictwa

Kliknij tutaj Otrzymuj najnowsze aktualności z Tempo w Google News

READ  Aktualizacje na żywo: Rosja najeżdża Ukrainę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *