MK Rada Honorowa ogłosi we wtorek wynik przesłuchania w sprawie etyki

Tempo.co, Djakarta – Przewodniczący Rady Honorowej Trybunału Konstytucyjnego (MK) Gimli Ashitiki powiedział, że rada działa szybko, biorąc pod uwagę, że w ciągu dwóch tygodni zakończyła dochodzenie w sprawie naruszenia zasad etyki.

„Mieliśmy 30 dni na zakończenie sprawy, ale zakończyliśmy ją w 15 dni” – powiedział podczas spotkania w czwartek 2 listopada.

Zapytany, czy rada ogłosi decyzję w najbliższym czasie, Gimli Ashitiki wyjaśnił, że Rada Honorowa MK omówi wyniki przesłuchań w poniedziałek, a ostateczna decyzja zostanie ogłoszona we wtorek.

„Poczekajcie na decyzję, MK Szanowna Rada, na razie trzech sędziów będzie omawiać tę sprawę. Poczekajcie i zobaczcie” – powiedział reporterom Gimli Ashitiki.

Anwa Usman zostanie dziś przesłuchana przez Radę Honorową MK w związku z naruszeniem kodeksu postępowania MK przy podejmowaniu decyzji w sprawie prezydenckiego limitu wieku.

„[Today] „Przeprowadzimy szczegółowe dochodzenie w sprawie urzędnika sądowego i głównego sędziego MK (Anwara Usmana)” – powiedział wczoraj w Dżakarcie.

Według Gimli Ashidikiego wobec Anwara Usmana toczy się dwukrotnie śledztwo ze względu na liczbę doniesień przeciwko niemu. Jest 10 doniesień przeciwko Prezesowi Sądu Najwyższego M.K. Do Rady wpłynęło łącznie 21 raportów dotyczących naruszeń etyki przez sędziów.

Uni Rohmavati

Wybór nauczyciela: MK 3 potencjalne przeszkody etyczne dla Anwara Usmana Komisja honorowa ujawnia

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Prezydent zainaugurował dwa odrestaurowane po tsunami porty w zatoce Balu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *