Ministerstwo Zdrowia, TNI wspierają promocję zdrowia

JAKARTA (ANTARA) – Ministerstwo Zdrowia przedłużyło współpracę w zakresie zdrowia z Indonezyjskimi Siłami Obronnymi (TNI) do 2025 roku, co stanowi kontynuację współpracy prowadzonej od 2017 roku.

Współpraca jest zawarta w protokole ustaleń (MoU) podpisanym w poniedziałek przez ministra zdrowia Budi Gunadi Sadikina i dowódcę TNI admirała Udo Marcono w siedzibie TNI w Silangup we wschodniej Dżakarcie.

„Integracja i współpraca mogą urzeczywistnić rozwój zorientowany na zdrowie i stworzyć środowisko sprzyjające wdrażaniu ruchów społecznych na rzecz zdrowego trybu życia” – zauważyła Sadiqin w środowym oświadczeniu.

Zauważył, że wysiłki na rzecz transformacji zdrowia wymagają silnego wsparcia i partnerstwa z udziałem różnych interesariuszy, takich jak rząd, TNI, policja krajowa, społeczność, naukowcy i media.

Rolę TNI we wspieraniu promocji zdrowia w Indonezji uważa się za kluczową.

TNI, dzięki swoim zasobom, jest zawsze gotowe wspierać działania na rzecz zdrowia, czy to w normalnych sytuacjach, czy podczas kryzysów zdrowotnych, takich jak pandemia i klęski żywiołowe COVID-19.

„Jest wiele rzeczy, które można poprawić w zakresie zdrowia naszego narodu i bezpieczeństwa pracowników służby zdrowia, szczególnie w regionach” – zauważył.

Powiązane wiadomości: Konieczna reforma zdrowia w celu poprawy premii populacyjnej: Minister

Minister powiedział, że w normalnych sytuacjach lub przed kryzysem TNI dzięki swoim zasobom zdrowotnym pomogło zwiększyć dostępność i jakość usług zdrowotnych oraz utrzymać powszechne bezpieczeństwo zdrowotne.

Sadiqin zauważył ponadto, że TNI wniosło wiele wkładu w dostarczanie szczepionek, ewakuację medyczną, opiekę zdrowotną, testowanie, śledzenie, leczenie i infrastrukturę oraz logistykę podczas kryzysu, takiego jak pandemia Covid-19.

„Mamy nadzieję, że dzięki temu porozumieniu koordynacja między Ministerstwem Zdrowia a TNI zostanie wzmocniona, tak aby można było osiągnąć transformację i jakość (poprawę) zdrowia oraz różne krajowe i globalne cele zdrowotne” – zauważył.

W tym samym oświadczeniu Marcono stwierdził, że misją TNI jest ochrona integralności Indonezji oraz ochrona bezpieczeństwa kraju i państwa.

READ  Czy T. rex zgubił ugryzienie? Złowrogie pomruki „Jurassic Park” mogą być błędne

„Misją TNI jest ochrona społeczności przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami, jak wszyscy wiemy, często pojawiają się zagrożenia (wynikające z) zagrożeń granicznych, (i) katastrof, a także pojawił się wirus, który się zbiegł, a mianowicie Covid-19” – nakreślił.

Zauważył, że społeczeństwo i rząd powinny zwracać uwagę na zagrożenia takie jak głód i katastrofy.

„TNI nadzoruje działania rządu w regionach, w tym rozwój edukacji i opiekę zdrowotną. Oczywiście dzięki protokołowi ustaleń będziemy gotowi nadzorować wszelkie obszary zaproponowane przez ministra, zwłaszcza w celu ochrony pracowników służby zdrowia” – zauważył.

Powiązane wiadomości: Ministerstwo przedstawia osiągnięcia w zakresie transformacji zdrowia

Powiązane wiadomości: Rząd przeznacza 90 bilionów rupii na reformę opieki zdrowotnej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *