Ministerstwo Zdrowia, TNI wspierają promocję zdrowia

JAKARTA (ANTARA) – Ministerstwo Zdrowia przedłużyło współpracę w zakresie zdrowia z Indonezyjskimi Siłami Obronnymi (TNI) do 2025 roku, co stanowi kontynuację współpracy prowadzonej od 2017 roku.

Współpraca jest zawarta w protokole ustaleń (MoU) podpisanym w poniedziałek przez ministra zdrowia Budi Gunadi Sadikina i dowódcę TNI admirała Udo Marcono w siedzibie TNI w Silangup we wschodniej Dżakarcie.

„Integracja i współpraca mogą urzeczywistnić rozwój zorientowany na zdrowie i stworzyć środowisko sprzyjające wdrażaniu ruchów społecznych na rzecz zdrowego trybu życia” – zauważyła Sadiqin w środowym oświadczeniu.

Zauważył, że wysiłki na rzecz transformacji zdrowia wymagają silnego wsparcia i partnerstwa z udziałem różnych interesariuszy, takich jak rząd, TNI, policja krajowa, społeczność, naukowcy i media.

Rolę TNI we wspieraniu promocji zdrowia w Indonezji uważa się za kluczową.

TNI, dzięki swoim zasobom, jest zawsze gotowe wspierać działania na rzecz zdrowia, czy to w normalnych sytuacjach, czy podczas kryzysów zdrowotnych, takich jak pandemia i klęski żywiołowe COVID-19.

„Jest wiele rzeczy, które można poprawić w zakresie zdrowia naszego narodu i bezpieczeństwa pracowników służby zdrowia, szczególnie w regionach” – zauważył.

Powiązane wiadomości: Konieczna reforma zdrowia w celu poprawy premii populacyjnej: Minister

Minister powiedział, że w normalnych sytuacjach lub przed kryzysem TNI dzięki swoim zasobom zdrowotnym pomogło zwiększyć dostępność i jakość usług zdrowotnych oraz utrzymać powszechne bezpieczeństwo zdrowotne.

Sadiqin zauważył ponadto, że TNI wniosło wiele wkładu w dostarczanie szczepionek, ewakuację medyczną, opiekę zdrowotną, testowanie, śledzenie, leczenie i infrastrukturę oraz logistykę podczas kryzysu, takiego jak pandemia Covid-19.

„Mamy nadzieję, że dzięki temu porozumieniu koordynacja między Ministerstwem Zdrowia a TNI zostanie wzmocniona, tak aby można było osiągnąć transformację i jakość (poprawę) zdrowia oraz różne krajowe i globalne cele zdrowotne” – zauważył.

W tym samym oświadczeniu Marcono stwierdził, że misją TNI jest ochrona integralności Indonezji oraz ochrona bezpieczeństwa kraju i państwa.

READ  Zespół Prabowo-Kibran Wykrywanie naruszeń kampanii „nadmiernego działania” Bawazlu

„Misją TNI jest ochrona społeczności przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami, jak wszyscy wiemy, często pojawiają się zagrożenia (wynikające z) zagrożeń granicznych, (i) katastrof, a także pojawił się wirus, który się zbiegł, a mianowicie Covid-19” – nakreślił.

Zauważył, że społeczeństwo i rząd powinny zwracać uwagę na zagrożenia takie jak głód i katastrofy.

„TNI nadzoruje działania rządu w regionach, w tym rozwój edukacji i opiekę zdrowotną. Oczywiście dzięki protokołowi ustaleń będziemy gotowi nadzorować wszelkie obszary zaproponowane przez ministra, zwłaszcza w celu ochrony pracowników służby zdrowia” – zauważył.

Powiązane wiadomości: Ministerstwo przedstawia osiągnięcia w zakresie transformacji zdrowia

Powiązane wiadomości: Rząd przeznacza 90 bilionów rupii na reformę opieki zdrowotnej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *