Ministerstwo wybrało Yogyakartę na gospodarza spotkania ASEAN Village Network

Yogyakarta (ANTARA) – Ministerstwo Rozwoju Wsi, Obszarów W niekorzystnej sytuacji i Translokacji (PDTT) koncentruje się na pierwszym spotkaniu Sieci Wiosek ASEAN w prowincji Yogyakarta.

„Wybraliśmy Yogyakartę na podstawie wielu względów, w tym wioski turystycznej na spotkaniu”, powiedział minister PDTT Abdul Halim Iskandar po swoim przemówieniu na wspólnym forum ASEAN w sprawie lokalizacji celów zrównoważonego rozwoju 2030 na poziomie wioski w Yogyakarcie we wtorek.

Według Iskandara, pierwsze spotkanie forum w celu ustanowienia sieci wiosek w ASEAN jest kontynuacją porozumienia zawartego przez przywódców ASEAN na 42. Szczycie ASEAN w Labuan Bajo, East Nusa Tenggara w maju ubiegłego roku.

Iskandar zauważył, że dzięki tej sieci zainicjowanej przez Indonezję wszystkie kraje członkowskie ASEAN z wioskami z wyjątkiem Singapuru będą współpracować, tworząc powiązania, które prowadzą do wzrostu gospodarczego i rozwoju zasobów ludzkich (HR).

„Nadajemy priorytet dwóm rzeczom, rozwojowi gospodarczemu i rozwojowi zasobów ludzkich, zgodnie z mandatem prezydenta Joko Widodo” – zaznaczył.

Minister jest podekscytowany, że wioski w ASEAN będą wymieniać doświadczenia i rozwijać innowacyjne strategie i polityki, aby sprostać wyjątkowym wyzwaniom stojącym przed społecznościami wiejskimi, aż do poziomu regionalnego.

Wierzy również, że pierwsze spotkanie Sieci Wiosek ASEAN otworzy nowe możliwości i stworzy synergie w celu przyspieszenia rozwoju obszarów wiejskich, a zwłaszcza dźwigni ekonomicznej wsi.

„Chcemy, aby wioski się poznały, uczyły się od siebie nawzajem, wymieniały doświadczenia i historie sukcesu. Zasadę rozwoju wsi bardzo łatwo zaobserwować, śledzić i dostosowywać” – zaznaczył.

W ramach serii wydarzeń ASEAN Village Network w Yogyakarcie, Mangunan Village w dystrykcie Bandul, Yogyakarta została odwiedzona w poniedziałek (24 lipca). Ponadto w różnych wioskach turystycznych w Yogyakarcie odbyło się kilka mniejszych zgromadzeń.

Tymczasem wystawa zatytułowana „Wystawa kultury wiejskiej ASEAN w budowaniu tożsamości ASEAN” odbędzie się w środę (26 lipca) w Brexi Clip w wiosce Sambrejo, dystrykt Slayman, Yogyakarta.

READ  iPad Prime Day Live Blog: Najtańsze ceny na tabletach Apple

Minister Iskandar i przedstawiciele ASEAN Village Network wezmą udział w wystawie, która prezentuje różne doskonałe produkty z każdej wioski turystycznej oraz lokalne produkty z Yogyakarty.

„Wystawa stanie się medium wymiany wiedzy i doświadczeń między krajami członkowskimi ASEAN na rzecz budowania potencjału społeczności wiejskich” – zaznaczył.

Powiązane wiadomości: ASEAN Village Network skupi się na trzech obszarach współpracy: Minister
WIADOMOŚCI POWIĄZANE: Kraje ASEAN zgadzają się na utworzenie sieci wiosek
Powiązane wiadomości: Indonezja buduje Sieć Wiosek ASEAN, aby wspierać rozwój

Przetłumaczone przez: Luqmana Hakeema, Resindę S
Redaktor: Aziz Kurmala
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *