Ministerstwo Turystyki zgłosiło Bogor jako Miasto Kreatywne do UNESCO

Tempo.co, Djakarta – Zaproponowała to minister turystyki i gospodarki kreatywnej Sandhya Salahuddin Uno Chodźmy Miasto staje się wpisanym na listę UNESCO Miastem Kreatywności ze względu na trzy główne podsektory gospodarki kreatywnej.

„Następny rok, [Bogor] Podczas czwartkowej wizyty roboczej w Bogorze zostanie ocenione, że miasto posiada trzy główne podsektory gospodarki kreatywnej, takie jak kulinaria, rękodzieło i moda.

Indonezja ma już cztery kreatywne miasta uznane przez UNESCO, a mianowicie Ambon City of Music, Bandung City of Design, Dżakarta Miasto Literatury i Pekalongan City of Batik.

„Jeśli więc chcemy dodać coś do tych kreatywnych miast, Bogor jest znany na całym świecie ze swojej kuchni, rękodzieła i mody” – powiedział.

Sandiaga Uno nalegała, aby podmioty gospodarki kreatywnej w Bogor City nadal wprowadzały innowacje i zapewniały różnorodne możliwości zatrudnienia w celu pobudzenia gospodarki obywateli.

Nalega, aby podmioty gospodarki kreatywnej wykorzystywały technologię w celu dotarcia do szerszych rynków. „W Indonezji udowodniono, że istnieje 4,4 miliona nowych możliwości zatrudnienia dzięki podmiotom z branży kreatywnej i MŚP” – dodała Sandiaga.

Muhammad Siddiqui Permana

Wybór nauczyciela: Kreatywna gospodarka Indonezji zajmuje 3. miejsce na świecie po Ameryce i Korei Południowej, stwierdziła minister Sandiaga Uno.

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Podatek turystyczny mający zaradzić kryzysowi śmieciowemu na Bali

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *