Ministerstwo Transportu otworzy do 2024 r. 107 pionierskich szlaków żeglugowych w zakresie łączności

Tempo.co, DjakartaDo 2024 r. Dyrekcja ds. Transportu Morskiego Ministerstwa Transportu będzie obsługiwać 107 pionierskich szlaków żeglugowych, aby poprawić łączność na obszarach oddalonych.

W tym roku otworzymy pionierskie linie wycieczkowe na 107 trasach rozmieszczonych w 22 prowincjach Indonezji i obsługujących 43 porty, powiedział dyrektor generalny transportu morskiego Antoni Arip Briadi. W sobotę w jego biurze.

Powiedział, że zapewnienie pionierskich szlaków żeglugowych ma na celu zapewnienie lepszego i bardziej wszechstronnego dostępu do transportu ludziom mieszkającym na odległych obszarach, zwłaszcza tym mieszkającym na odległych obszarach, gdzie nie ma prywatnej żeglugi komercyjnej.

„Rozumiemy, że łączność transportowa jest ważna w odległych obszarach” – zauważył Priyadi.

Wyjaśnił, że pionierskie szlaki żeglugowe stanowią jeden z filarów połączeń transportowych Indonezji.

Tymczasem, na podstawie wyników oceny 116 statków należących do Dyrekcji Transportu, 99 statków jest gotowych do wypłynięcia w morze i eksploatacji, powiedział dyrektor ds. transportu morskiego i transportu Henry Ginting. Tymczasem nadal trwają prace budowlane na statku KM Sabuk Nusantara 74.

„To znaczący krok w kierunku zapewnienia, że ​​statki obsługujące trasy Trailblazer będą gotowe do służby społeczności” – zauważył Jinting.

Aby zwiększyć efektywność, trasy rejsów Trailblazer zwiększono ze 117 w 2023 r. do 107 w 2024 r. Przy wyborze trasy uwzględniono liczbę 100 statków na morzu, tj. 100 statków państwowych i 7 statków będących własnością Agencji Rozwoju Zasobów Ludzkich Transportu. (BPSDM).

„To dostosowanie odbywa się z uwzględnieniem przecięć sieci tras oraz poziomu obłożenia pasażerów i ładunku w portach zawinięcia. Zapewniliśmy jednak, że każde zawinięcie do portu zaproponowane przez władze regionalne będzie nadal obsługiwane przez statki Trailblazer. ” powiedział.

Dzięki temu do 2024 roku wszystkie szlaki morskie Trailblazer będą obsługiwane statkami pasażerskimi.

„Aby zapewnić wygodniejsze i efektywniejsze podróżowanie mieszkańcom całej Indonezji” – dodał.

READ  W Indonezji – na świecie – otwarto pierwszy na świecie szybki pociąg w Azji Południowo-Wschodniej

Dyrekcja Transportu twierdzi, że statki Trailblazer są ważnym środkiem transportu umożliwiającym dostęp do odległych obszarów, do których trudno dotrzeć drogą lądową lub powietrzną. Umożliwia mieszkańcom odległych obszarów połączenie z ośrodkami gospodarczymi, zdrowotnymi i edukacyjnymi.

Dzięki łatwemu transportowi odległe obszary mają możliwość rozwoju swoich sektorów gospodarczych. Obecność statków Trailblazer będzie promować lokalny rozwój gospodarczy poprzez handel, turystykę i inne sektory.

pomiędzy

Wybór nauczyciela: Władze indonezyjskie w wyniku strzelaniny zdobyły siedzibę OPM

Kliknij tutaj dostać Najnowsze aktualności Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *