Ministerstwo PUPR ma zaktualizować JCC przed szczytem ASEAN Plus

JAKARTA (ANTARA) — Ministerstwo Robót Publicznych i Mieszkalnictwa Publicznego (PUPR) przygotowuje się do rewitalizacji Jakarta Convention Center (JCC), które będzie gospodarzem szczytu ASEAN Plus 2023 w Dżakarcie we wrześniu.

Przebudzenie rozpocznie się w następnym tygodniu lub dwóch, rzecznik ministerstwa Endra S. — powiedział Atmavidjaja w piątek.

„Zamierzamy zmienić JCC tylko dlatego, że będzie ono wykorzystywane jako miejsce szczytu ASEAN Plus” – powiedział.

„Mamy tylko cztery miesiące na remont budynku, uporządkowanie krajobrazu i przygotowanie parkingu dla VVIP-ów” – powiedział.

Odrodzenie JCC zostanie podjęte w celu wsparcia szczytu ASEAN Plus, w którym wezmą udział nie tylko członkowie, ale także partnerzy partnerów.

Wcześniej rząd prowincji Dżakarty, Ministerstwo Spraw Zagranicznych i powiązane organizacje poczyniły przygotowania do pomyślnego zorganizowania szczytu.

Pełniący obowiązki gubernatora Dżakarty Heru Budi Hardono powiedział, że jego administracja planuje powitać delegatów w Dżakarcie i ożywić to wydarzenie z pomocą uczniów.

Samorząd prowincji poczynił również szereg przygotowań do szczytu, takich jak wzajemna pomoc i współpraca międzysektorowa.

Współpraca ta obejmowała utrzymanie dróg i instalację oświetlenia ulicznego przez Urząd Autostrad (Pina Marga) oraz kontrolę ruchu przez Urząd Ruchu.

Ponadto Ministerstwo Zdrowia przygotowało lekarzy do zakwaterowania, a Biuro Edukacji przygotowało uczniów szkół na przyjęcie delegatów z różnych krajów.

Sekretarz generalny MSZ Sesep Heravan powiedział, że w spotkaniach ministrów spraw zagranicznych ASEAN (AMM)/postministerialnych spotkaniach (PMC) wezmą udział przedstawiciele 36 krajów i kilku organizacji międzynarodowych.

Tymczasem przedstawiciele 26 krajów i organizacji międzynarodowych wezmą udział w szczycie ASEAN Plus.

Dlatego koordynacja z różnymi stronami jest niezbędna do pomyślnego zorganizowania międzynarodowego wydarzenia, powiedział Heravan.

POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Temat przewodnictwa ASEAN w Indonezji jest bardziej odpowiedni: ambasador USA
Powiązane wiadomości: Przewodnictwo w ASEAN pomoże rozszerzyć rynek eksportowy Indonezji: ekspert

Przetłumaczone przez: Aji Kagti, Fathli Ruhman
Autor: Anton Santoso
Copyright © ANTARA 2023

READ  Kleszcze z Azji Południowo-Wschodniej występują na odległej wyspie w regionie Tohoku w północno-wschodniej Japonii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *