Włączające historie mogą pomóc uniknąć polaryzacji powyborczej: Minister

JAKARTA (ANTARA) – Szerzenie włączających narracji jest podstawą zapobiegania pojawieniu się polaryzacji wśród społeczeństwa po wyborach powszechnych w 2024 r., powiedział Minister Komunikacji i Informacji Budi Ari Sediyadi.

„Ważne jest, aby rezonować historie, które obejmują wszystkie elementy społeczeństwa, nie dyskryminując żadnego pochodzenia ani grupy” – zauważył w komunikacie prasowym otrzymanym z jego biura w piątek (15 marca).

Minister ogłosił to po wzięciu udziału w ogólnokrajowym spotkaniu redakcyjnym poświęconym kwestiom i wydarzeniom po wyborach powszechnych w 2024 r., które odbyło się w czwartek (14 marca) w biurze nadawcy państwowego TVRI w Dżakarcie.

Minister zapewnił, że rozpowszechnianie historii o charakterze ekskluzywnym i prowokacyjnym zagrozi harmonii, jaką buduje zróżnicowana Indonezja.

W notatce tej Chettiadi nawoływał indonezyjskie środki masowego przekazu do zwalczania takich historii poprzez rozpowszechnianie większej liczby treści wolnych od interesów politycznych.

„Takie działanie jest niezbędne, aby ludzie nie uwierzyli, że następna administracja narodzi się w wyniku sfałszowania wyborów” – zapewnił.

Tymczasem dyrektor generalny ds. informacji publicznej i komunikacji publicznej w Sediyadi, Usman Kansong, powiedział, że w kraju rozpowszechniają się obecnie szkodliwe historie zawierające niepełne informacje na temat wyborów.

Zaapelował do mediów, aby publikowały wyłącznie artykuły zawierające szczegółowe informacje i pełne raporty.

Odnosząc się do przeglądu głosów na poziomie ogólnokrajowym, Kanzong ocenił, że Komisja Wyborcza Publicznego (KPU) dopełniła obowiązujących norm.

Powiedział, że można wygodnie nadzorować proces recenzji poprzez YouTube, eliminując w ten sposób konieczność wizyty w biurze KPU.

„Dowiedzieliśmy się, że KPU przeliczała głosy w bardzo przejrzysty sposób. Nie sądzę zatem, że ponowne przeliczenie głosów jest skażone nadużyciami w sztuce” – zauważył.

Powiązana wiadomość: KPU dąży do ponownego przeliczenia krajowych sondaży 18 marca
Podobne wiadomości: M.K. zrewiduje limit wjazdu do parlamentu przed zbliżającymi się wyborami
Powiązane wiadomości: Prezydent Jokowi spodziewa się ożywienia inwestycji po pokojowych wyborach

READ  Raport policyjny - NBC Chicago

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *