Ministerstwo jest gotowe pomóc IKM w ulepszeniu technologii przetwarzania produktów

Dżakarta (Antara) – Ministerstwo Przemysłu jest gotowe pomóc małym i średnim przedsiębiorstwom (IKM) w opracowaniu technologii przetwarzania produktów, która będzie dostępna w ośrodkach przemysłowych, w tym wskazówek ekspertów.

„Ministerstwo prowadzi programy szkoleniowe i mentoringowe w celu zwiększenia działalności IKM, w tym wykorzystania technologii w ośrodkach przemysłowych Ministerstwa Przemysłu” – powiedział Dodi Rahadi, szef Ministerstwa ds. Standaryzacji i Polityki Usług Przemysłowych (BSKJI ). W oświadczeniu wydanym tutaj w poniedziałek.

Powiedział, że jedna z technologii przetwarzania produktów jest dostępna w Jednostce Przetwarzania Technologii (UPT) w Północnym Sulawesi, a mianowicie w Manado Industry Standardization and Service Center (BSPJI), które promuje efektywne gospodarowanie zasobami jako producent orzechów kokosowych w Bidung City. .

Powiedział, że wioska Sagerat w podokręgu Maduari, Bitung, w północnym Sulawesi ma zintegrowane centrum kokosowe IKM, czyli centrum przetwarzania produktów kokosowych i ich pochodnych.

Centrum jest bazą produkcyjną kokosowych IKMów z Bitung i okolic. Wszystkie IKM w centrum są producentami oleju kokosowego i oleju kokosowego z pierwszego tłoczenia (VCO).

Obecnie na obszarze 9675 hektarów znajduje się dziewięć zakładów produkujących VCO i olej kokosowy.

„Jesteśmy gotowi pomóc IKM, którzy chcą ulepszyć technologię przetwarzania swoich produktów. Wspierają nas utalentowani ludzie w tej dziedzinie” — zauważył Rahadi.

Olej kokosowy, mydło kokosowe, węgiel drzewny z łupin orzecha kokosowego, brykiety z węgla kokosowego, cukier kokosowy, syrop kokosowy i kopra należą do wielu rodzajów przetworzonych produktów kokosowych wytwarzanych przez IKMs w Bitung.

Ponadto powiedział, że istnieją IKM, które wytwarzają produkty na bazie orzecha kokosowego, takie jak ciasta i chipsy kokosowe.

Powiedział, że aby nadal wspierać zintegrowane IKM kokosowe, Manado BSPJI współpracuje z władzami miasta Bidung w celu świadczenia usług przemysłowych w celu promowania wykorzystania technologii przemysłu przetwórstwa orzechów kokosowych poprzez umowę o współpracy.

Wspomniał, że modernizacja odbywa się poprzez szkolenia w zakresie technologii produkcji VCO oraz szkolenia w zakresie technologii produkcji oleju kokosowego.

READ  Córka mówi, że Gwyneth Paltrow jest „wyraźnie zdenerwowana” po wypadku na nartach

„Bitung ma dużo zasobów kokosowych i jest wspierany przez dobrze wyposażony port. Wierzę, że lokalny IKM Bitung może ustandaryzować produkty. Produkty kokosowe Bitung powinny być bardziej konkurencyjne, lokalnie, na szczeblu krajowym, a nawet międzynarodowym”, powiedział burmistrz Bitung Moritz Mantri.

Powiązane wiadomości: Rząd kontynuuje wysiłki na rzecz obalenia przemysłu kokosowego: minister
Powiązane wiadomości: Rządowe ministerstwo pomaga IKM w opracowywaniu produktów spełniających potrzeby korporacyjne

Przetłumaczone przez: Ade Irma J, Resinda S
Autor: Rahmat Nasushan
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *