Ekonomista twierdzi, że Indonezja jest strategiczną bramą do gospodarki ASEAN

JAKARTA (ANTARA) – Indonezja to strategiczna brama do odblokowania potencjału gospodarczego w regionie ASEAN, powiedział Enrico Tanuwitjaja, starszy ekonomista w United Overseas Bank Limited (UOB).

„Dzięki największej gospodarce w Azji Południowo-Wschodniej i najbardziej obiecującej premii demograficznej Indonezja jest strategiczną bramą do uwolnienia potencjału gospodarczego w regionie” – wyjaśnił w środę podczas UOB Gateway to ASEAN Conference 2023.

Możliwość taką – dodał – zawdzięcza dobremu klimatowi inwestycyjnemu w kraju. Indonezja stała się konkurencyjną, alternatywną bazą produkcyjną o dużej konsumpcji krajowej.

Tanuwidjaja stwierdził jednak, że jego zdaniem w wielu sektorach gospodarki potrzebne są dalsze reformy, aby utrzymać klimat inwestycyjny w Indonezji.

Sektory te obejmują transformację energetyczną, przemysł niższego szczebla, rozwój infrastruktury, zastosowanie technologii i rozwój nowego kapitału.

„Te reformy pomogą Indonezji osiągnąć wyższy poziom produkcji gospodarczej w bardziej zrównoważony i długoterminowy sposób” – wyjaśnił Tanuwidjaja.

Tymczasem UOB Indonesia jest optymistą, że rozwój przemysłu niższego szczebla w Indonezji i przejście w stronę zielonej gospodarki będą kluczem do pobudzenia wzrostu i stworzenia możliwości.

Strategia ta pomoże zwiększyć wartość dodaną gospodarki narodowej, wspierać cele w zakresie ochrony środowiska i tworzyć miejsca pracy dla długoterminowego wzrostu.

UOB Indonesia szacuje, że produkt krajowy brutto (PKB) Indonezji wzrośnie o 5,1% w 2023 r. i 5,2% w 2024 r.

Biorąc pod uwagę ten potencjał, UOB Indonezja zobowiązała się pomóc w utworzeniu 1 miliona miejsc pracy w regionie ASEAN, powiedział.

Wizja ta będzie realizowana poprzez promowanie rozwoju w regionie ASEAN poprzez wsparcie finansowe i regulacyjne dla państw członkowskich, w tym Indonezji.

Powiązane wiadomości: Indonezja w ogromnym stopniu przyczynia się do wzrostu gospodarczego ASEAN: Minister

POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Zrównoważona niebieska gospodarka wymaga współpracy, podkreśla minister

Przetłumaczone przez: Imamatul Silfia, Katriana
Redaktor: Thea Mudiyasari
Prawa autorskie © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *