Ministerstwo Handlu zrewiduje import substytutów mąki pszennej

JAKARTA (ANTARA) – Ministerstwo Handlu oświadczyło, że postępuje zgodnie z propozycją Indonezyjskiego Stowarzyszenia Producentów Mąki Pszennej (APTINDO).

Dyrektor ds. importu w Ministerstwie Handlu, Arif Sulistio, powiedział, że otrzymał pismo od Aptindo dotyczące ograniczonej dostępności premiksów wzmacniających dla krajowego przemysłu mącznego ze względu na wpływ zmian w przepisach importowych.

„Teoretycznie zgadzamy się i postępujemy zgodnie z propozycją. Następnie uwzględnimy ją w poprawce do rozporządzenia Ministra handlu (nr 36)” – powiedział w środę, kontaktując się z ANTARĄ w Dżakarcie.

„W tej chwili przygotowujemy nowelizację rozporządzenia Ministra Handlu nr 36 z 2023 r.” – dodał.

Rozporządzenie Handlowe nr 3 z 2024 r. w sprawie polityki i przepisów importowych ze zmianami wprowadzonymi przez Ministra Handlu Rozporządzenie nr 3 z 2023 r. Sulistio powiedział, że ministerstwo zdecydowało się ocenić zasady ograniczania importu towarów w 36.

Zauważył, że decyzja w sprawie oceny została podjęta zgodnie z wynikami ograniczonego spotkania koordynacyjnego na szczeblu ministerialnym dotyczącego spraw gospodarczych, które odbyło się we wtorek (16 kwietnia) w Dżakarcie.

Oprócz oceny ograniczeń w imporcie towarów, na spotkaniu postanowiono także zrewidować zasady importu towarów wysyłanych przez indonezyjskich pracowników migrujących (BMI) oraz rzeczy osobistych podróżnych.

Limited Meeting 2023 Regulamin handlowy nr. Sulistio nalegał, aby 36 nie odwołał ministra, a jedynie poprawił lub zmienił trzy punkty.

Jeśli chodzi o wzmocnione premiksy, Sulistio stwierdził, że poprawką objęto również towary oznaczone kodem HS 2106.90.73.

„A więc nie jest to wycofanie się, ale poprawka lub zmiana” – zauważył Sulistio.

Abtindo powiedział, że dostępność wzbogaconych premiksów zaspokajających potrzeby krajowego przemysłu mącznego zaczęła się zmniejszać, co może prowadzić do niedoborów mąki pszennej.

Dyrektor generalny Abdinto Franciscus Welirang powiedział, że wzmocniona premiks będzie dostępna tylko do czerwca 2024 r. u każdego przedstawiciela krajowego przemysłu mącznego.

READ  Śmiałe prognozy cen bitcoinów na 2023 r

Według Veliranga będzie to miało wpływ na krajową podaż mąki pszennej.

Do tej pory przemysł mąki pszennej nabywał wzbogacane premiksy za pośrednictwem dystrybutorów w kraju.

Następują jednak zmiany w przepisach importowych w Rozporządzeniu Ministra Handlu (Permendac) nr 36 z 2023 r., które mają wpływ na zakup premiksów wzbogacanych.

Welirang powiedział, że na tym etapie Aptindo nadal czeka na wytyczne rządu z Ministerstwa Koordynującego Spraw Gospodarczych i Ministerstwa Handlu.

Welirang oczekuje natychmiastowej decyzji ze strony zainteresowanego ministerstwa, ponieważ w celu ochrony konsumentów krajowa produkcja mąki pszennej powinna być kontynuowana, a SNI nie powinna być naruszana.

Powiązane wiadomości: Indonezja proponuje import pszenicy z Rosji ASEAN
Powiązane wiadomości: Zwiększenie lokalnej produkcji żywności pomoże zmniejszyć zależność od importu: Ministerstwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *