Starbucks mianował Laxmana Narasimhana swoim następnym dyrektorem generalnym

Narasimhan obejmie stanowisko dyrektora generalnego Starbucks 1 października. Oficjalnie rozpocznie swoje obowiązki w kwietniu, po czym wejdzie do zarządu spółki.

Reckitt Benckiser Group ogłosił, że Narasimhan niedawno pełnił funkcję CEO W czwartek ustąpi wcześniej.

Narasimhan wciela się w rolę w kluczowym momencie Starbucksa.

W USA firma próbuje Powstrzymaj falę związku W Ameryce. Tymczasem obowiązują surowe ograniczenia Covid-19 wpływ na działalność Spółki w ChinachWażny rynek.

W ciągu sześciu miesięcy przed oficjalnym przejęciem Narasimhana, Schultz spędzi czas z innymi liderami firmy, pracownikami i klientami, aby dowiedzieć się o planie reinwencji niedawno opracowanym przez Schultza.

„Działalność Starbucks w obecnej strukturze nie jest tak skonfigurowana, aby w pełni odpowiadać zmieniającym się zachowaniom, potrzebom i oczekiwaniom naszych partnerów lub klientów” – powiedział Schultz. napisał w liście otwartym W miesiącu lipcu. „Nie jest zaprojektowany z myślą o przyszłości, której pragniemy dla nas samych i społeczności, którym służymy”.
Plan zmian Schultza obejmował „drastyczną poprawę” doświadczenia pracowników i przeprojektowanie sklepów, pisał wówczas. Firma od tego czasu dokonała podobnych zmian Niektóre sklepy są zamknięte ze względów bezpieczeństwa.

W czwartkowym oświadczeniu Narasimhan powiedział, że jest „z pokorą” dołączyć do Starbucks, „ponieważ inwestycje w innowacje oraz doświadczenia partnerów i klientów pozwalają nam sprostać zmieniającym się wymaganiom, przed którymi stoimy dzisiaj”.

W czwartek Schultz powiedział, że Narasimhan był odpowiednią osobą do tego zadania.

„Jest strategicznym i transformacyjnym liderem z dużym doświadczeniem w budowaniu silnych marek konsumenckich” – powiedział Schultz. „Był liderem, którego szukaliśmy”.

Poprzednia firma Narasimhana, Reckitt Benckiser, była brytyjskim producentem kilku marek zdrowotnych i higienicznych, w tym prezerwatyw Durex, Lysol i Mucinex. W 2019 roku został mianowany CEO wielomiliardowej firmy.

Brytyjska firma powiedziała w oświadczeniu poprzedni Powiedział w czwartek, że „z powodów osobistych i rodzinnych Laxman zdecydował się przenieść z powrotem do Stanów Zjednoczonych i poproszono go o możliwość zamieszkania tam”.

Przed dołączeniem do Reckitt Benckiser Narasimhan zajmował kilka stanowisk PepsiCo (WERWA), w tym Global Chief Commercial Officer. Był również starszym partnerem w McKinsey, koncentrując się na rynku konsumenckim i detalicznym.

Melody Hobson, niezależna przewodnicząca grupy Starbucks, nazwała Narasimhan „inspirującym liderem” i powiedziała, że ​​jej „głębokie doświadczenie w kierowaniu strategicznymi zmianami w globalnych firmach skierowanych do konsumentów czyni ją doskonałym wyborem”.

READ  Brendan Fraser: Postać, która nauczyła mnie, że grubi ludzie są „niesamowicie silni” | Festiwal Filmowy w Wenecji

Wiadomość o nominacji Narasimhana pojawia się przed dorocznym dniem inwestora Starbucks, który odbędzie się 13 września.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *