Ministerstwo ds. siły roboczej wysyła 7 000 uczestników zjazdu do domu

Dżakarta (Antara) – Ministerstwo Siły Roboczej 2024 wysłało w dniach 4–7 kwietnia 2024 r. 7 000 uczestników powrotu do domu w ramach wydarzenia o nazwie Happy Homecoming 2024 z kilku punktów wyjścia, takich jak biuro ministerstwa w Dżakarcie.

„Ta funkcja w biurze ministerstwa jest jednym z wydarzeń odbywających się w jednym z punktów wyjścia powrotu do domu” – powiedziała minister ds. siły roboczej Aida Bousia podczas ceremonii wyjazdu dla uczestników Szczęśliwego powrotu do domu 2024 w biurze Ministerstwa ds. siły roboczej w niedzielę .

„Uczyniono to w dziewięciu punktach (wyjścia) i dzięki Bogu udało nam się dotychczas wysłać 7 tys. robotników/robotników” – dodał minister.

Powiedział, że 7000 osób to 75% pracowników i 25% pracujących rodzin.

Wspólna akcja powrotu do domu zakończyła się sukcesem dzięki udziałowi firm członkowskich w Indonezyjskim Stowarzyszeniu Pracodawców (APINDO), przedsiębiorstwach państwowych (SOE) i Krajowej Agencji Ubezpieczeń Społecznych (BPJS Ketenagakerjaan). Praca/Związki Pracy.

Przy tej samej okazji Faucia powiedział, że 7 000 osób powracających wyruszyło 90 autobusami i 15 pociągami do różnych prowincji docelowych, w tym Jawy Zachodniej, Jawy Środkowej, Jawy Wschodniej, Lampung, Jambi i Sumatry Południowej.

„To tylko niektóre z obszarów, z których pochodzą pracownicy Dżakarty” – powiedział.

Minister powiedział również, że wspólne powroty do domu są formą zaangażowania i uczestnictwa korporacji, która ma zapewnić pracownikom szczęście w pracy i zapewnić zrównoważony rozwój biznesu.

„Mamy nadzieję, że może to stworzyć harmonijne, dynamiczne i uczciwe stosunki przemysłowe między pracodawcami i pracownikami” – dodał Fauziyah.

Ma także nadzieję, że uczestnicy, którzy wrócą do domu, będą mogli bezpiecznie wrócić do Dżakarty. Później Fauziyah ma również nadzieję, że tę wspólną aktywność domową uda się powtórzyć podczas następnego święta Eid.

„Mam nadzieję, że do 2025 r. i później będziemy mogli zrobić to samo” – powiedział minister.

READ  Indonezja oczekuje na uwagi kandydatów na wiceprzewodniczących w sprawie HWC

Powiązane wiadomości: Ministerstwo stara się zapewnić wyjście z minimalną ilością odpadów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *