Ministerstwo apeluje do harcerzy o udział w podstawowych świadczeniach medycznych

JAKARTA (Antara) – Ministerstwo Zdrowia wezwało członków skautów narodowych do aktywnego udziału w świadczeniu usług podstawowej opieki zdrowotnej i pełnienia roli rezerwowego personelu medycznego w czasie katastrofy.

„Po pierwsze, w podstawowej opiece zdrowotnej. Szacuje się, że w 2030 r. 16 proc. dzieci poniżej 16. roku życia pali papierosy, więc rola harcerzy jest ważna w rozpowszechnianiu nawyku niepalenia wśród rówieśników” – powiedział wiceminister zdrowia Dante Saxono Harbuono . Dzień Saka Bhakti Husada w siedzibie Ministerstwa.

Saka Bakti Husada to baza lub stowarzyszenie harcerzy, którzy pragną poszerzać swoją wiedzę, umiejętności i doświadczenie w aspektach medycznych poprzez możliwość poświęcenia swojego czasu na medyczne służby publiczne.

Wezwał członków skautów do edukowania ludzi na temat wysiłków na rzecz zapobiegania i zwalczania zahamowania wzrostu, ponieważ dzieci nie rosną prawidłowo z powodu chronicznego niedożywienia, powtarzających się infekcji i braku stymulacji.

Skauci mogą również działać jako wsparcie dla personelu medycznego w przypadku katastrofy.

Obecnie 31 tys. (harcerze w wieku 16-20 lat) i 25 tys. (harcerze w wieku od 21 do 25 lat) figuruje na liście zaplecza medycznego – zaznaczył wiceminister.

Zauważył, że członkowie Sakha Bhakti Husada, którzy mają duże umiejętności i doświadczenie, mogą uczestniczyć w taktycznych zabiegach medycznych, takich jak leczenie przypadków pogryzienia przez wściekłego psa.

Powiedział, że coaching i szkolenia podnoszące wiedzę i umiejętności w aspektach medycznych dla harcerzy są prowadzone na różnych poziomach edukacyjnych.

„Na dzień dzisiejszy przekazujemy umiejętności o standardzie krajowym, ale możemy lobbować za tym, więc odbywa się szkolenie w zakresie umiejętności o standardzie międzynarodowym” – zauważył.

„Mam nadzieję, że specjalizacja w aspekcie medycznym będzie wkładem skautingu narodowego w harcerstwo międzynarodowe” – powiedział.

Reprezentanci skautów narodowych wezmą udział w Międzynarodowym Jamboree w Korei Południowej w dniach 2-12 sierpnia 2023 r.

Powiązane wiadomości: Ponad 1700 indonezyjskich skautów weźmie udział w Światowym Jamboree Skautowym
Pokrewne wiadomości: W KBN w Pengulu uczestniczy około 1200 harcerzy
Powiązane wiadomości: Narodowy Dzień Marynarki Wojennej: Młodzi zwiadowcy płyną na okręcie wojennym Marynarki Wojennej

READ  Rząd Indonezji twierdzi, że 200 000 hektarów plantacji palm olejowych zostanie przekształconych w las

Przetłumaczone przez: Andy Firthous, Makka Yumna
Autor: Sri Haryati
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *