Minister zaleca jednoczesne wykonanie rytuału Qurban 29 czerwca

JAKARTA (Antara) – Minister ds. Rozwoju Społecznego i Kultury Muhadjir Effendi zalecił mieszkańcom organizowanie modlitw Id al-Adha w środę, aby w czwartek (29 czerwca) odprawić Qurban lub rytuały składania ofiar ze zwierząt.

„Zgodnie z propozycją różnych partii, polecam odprawić (rytuał poświęcenia) razem z naszymi braćmi, którzy jutro odprawiają modlitwę Id al-Adha” – powiedział Effendi po uczestnictwie w modlitwie Id al-Adha. Procesja tutaj w środę.

Chociaż rząd zdecydował, że Id al-Adha wypadnie w czwartek, Muhammadiyah, jedna z największych organizacji muzułmańskich w Indonezji, zdecydowała, że ​​tym dniem będzie środa, zgodnie z własnymi kryteriami obserwacji księżyca.

Minister wyjaśnił, że rytuały uboju mogą zostać opóźnione w czasie dni Tashriq – trzy dni po Eid al-Adha.

„W duchu jedności lepiej poczekać jeden dzień. Ponieważ Tashri ma trzy dni, mamy jeszcze dwa dni na poświęcenie naszego bydła” – zauważył Effendi.

Zachęcał muzułmanów, którzy są w stanie finansowo, do składania datków na tegoroczny rytuał Kurban.

„To dla nas okazja do poświęceń, aby pokazać, że jesteśmy narodem hojnym i dobroczynnym” – zapewnił minister ds. zjednoczenia.

W międzyczasie Abdul Mudi, sekretarz generalny Komitetu Wykonawczego Muhammadiyah, zachęcał członków Muhammadiyah do składania ofiar w rzeźniach zamiast rzezi w meczetach lub na terenach szkolnych.

Przekonywał, że skoro nie mają możliwości odprawienia rytuału Qurban poza tymi miejscami, to procesja powinna być prowadzona profesjonalnie, zgodnie z zasadami religijnymi.

„Nie możemy tego robić (Qurban) obojętnie, ponieważ musi to reprezentować postępowy islam. Obecnie wiele partii, zwłaszcza obrońców praw zwierząt, jest zaniepokojonych i krytycznych wobec rytuału (występu)” – zauważył Mutti.

Powiązane wiadomości: Środki antycypacyjne rządu pomagają ograniczyć inflację Eid al-Fitr: PBS

Powiązane wiadomości: Wpływ Eid Al-Fitr na turystykę w regionach

Przetłumaczone przez: Assef Firmansya, Nabil Ihsan
Redaktor: Thea Mudiyasari
Copyright © ANTARA 2023

READ  Indonezyjski chiński pociąg pociskowy opóźniony z powodu kosztów, wątpliwości | Transport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *