Minister wspiera studentów Lampung, którzy prowadzą fabrykę kawy

Bandarlampung, Lampung (Andara) – minister handlu Zulkifli Hasan obiecał pomoc szkole zawodowej w dystrykcie West Dulang Pawang w Lampung w opracowaniu własnego ekspresu do kawy.

Pomoc udzielana jest w ramach działań na rzecz poprawy zasobów ludzkich dla rozwiniętej Indonezji.

„Indonezja ma na celu stać się krajem rozwiniętym do 2045 roku i aby to zrealizować, musimy skoordynować działania ze wszystkimi stronami” – powiedział Hassan w czwartek w Lampung w dystrykcie West Dulang Pawang.

Szkoła, położona w wiosce Daya Murni w dystrykcie, była w stanie założyć własny zakład przetwórstwa kawy pod marką Do Me Coffee, nalegając na wspieranie jej wysiłków i innowacji.

W ramach wsparcia działań szkoły minister obiecał sprzęt do przetwórstwa kawy, w tym palarnie i młynki do kawy, maszyny do pieczenia i inne maszyny.

„Pomożemy fabryce To Me Coffee mieć własny sprzęt do przetwarzania kawy i pomożemy sprzedawać produkty, aby uczniowie mogli zdobyć nowe umiejętności na przyszłość” – powiedział Hassan.

Powiedział, że współpraca na rzecz wychowania młodych przedsiębiorców w ich szkołach pomoże im znaleźć pracę natychmiast po ukończeniu studiów.

„To, czego potrzebuje nasze pokolenie, to wychowanie naszych dzieci, aby zdobyły wystarczające umiejętności, aby zapewnić im bardzo szybko znalezienie pracy, która przyczyni się do postępu narodowego” – zapewnił minister.

Tymczasem Aldi Yassin, uczeń szkoły, z zadowoleniem przyjął zobowiązanie ministra do dostarczenia maszyn do przetwórstwa kawy, które wspomogą ich produkcję i zwiększą produktywność.

Uczeń szkolnego kursu gotowania powiedział, że fabryka kawy jest medium do nauki. Powiedział też, że przetwarzanie kawy może stworzyć coś na sprzedaż.

„Po udostępnieniu (sprzętu) mamy nadzieję na zwiększenie produkcji, ponieważ w West Tulong Pawang nie ma wielu plantacji kawy, a tutejsi studenci używają go do produkcji, ucząc się sprzedawać kawę z West Lampung” – powiedział Yassin.

READ  Chiński statek kosmiczny otrzymał pełne obrazy Marsa

POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Ministerstwo Handlu potwierdza wsparcie dla dalszego transferu kawy Lampung
Powiązane wiadomości: Cztery prowincje ustanowione jako projekt pilotażowy programu Prosperity for Coffee
Powiązane wiadomości: Transakcje indonezyjskiej kawy specjalistycznej w SCE osiągnęły 20,6 mln USD

Przetłumaczone przez: Ruth Inton SK, Nabil Ihsan
Autor: Sri Haryati
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *