Dokładamy wszelkich starań, aby plaże Bali były czyste dla turystów

Udostępnij artykuł

Bali walczy z odpadami z tworzyw sztucznych wyrzucanymi na brzegi.

Od Jimbaran po Canggu brzegi wyspy są zaśmiecone bardziej niż zwykle.

Plastikowe odpady na plaży na Bali beach.jpg

Niestety jest to zjawisko coroczne. Od połowy do końca pory monsunowej odpady z tworzyw sztucznych wyrzucane są na fale wzdłuż południowych plaż Bali.

Najbardziej dotknięte obszary znajdują się na ogół pomiędzy Jimbaran i Legian, chociaż na wybrzeżach ciśnienie i kierunek wiatru zmieniają się każdego dnia. Południowe wybrzeże wyspy zostało dotknięte przez lata.

W tym roku najbardziej ucierpiała plaża Ketonganan, na północ od plaży Jimbaran.

Trwają prace porządkowe mające na celu uporanie się z falą śmieci aż do Kuty, Seminyak i Canggu.

W poniedziałkowy wieczór na plaży Kedonganan zebrała się bezprecedensowa ilość śmieci.

Oprócz sedymentacji wzdłuż linii brzegowej i plaży wioski rybackiej i kurortu turystycznego znajduje się obecnie 10 cm gruzu.

W rozmowie z reporterami Mat Kede Tuwibayana, koordynator ds. wykrywania zanieczyszczeń morskich w Padung Environment and Health Service (LHK), powiedział, że do uprzątnięcia gruzu, który zgromadził się w ciągu ostatnich kilku dni, wysłano stu pracowników sprzątających. .

Ponieważ jednak cały proces odbywa się ręcznie, operacja czyszczenia nie jest tak wydajna, jak mogłaby być. Duvipayana ujawniła, że ​​zepsuła się ładowarka, która miała zostać wysłana na miejsce.

Wyjaśnił: „Nasz początkowy plan zakładał przyspieszenie procesu czyszczenia dwóch ciężkich podnośników. Pojawiły się jednak problemy techniczne w postaci uszkodzenia silnika, co wymusiło odroczenie użycia ciężkiego sprzętu.

Koordynator ds. sprzątania potwierdził, że on i jego zespoły będą starali się w nadchodzących dniach uprzątnąć więcej odpadów z plaż Kedonganan i Jimbaran.

Dwibhayana powiedział: „To nie jest pierwsze wydarzenie, ale regularnie odbywa się co roku. „Jeśli na plaży Kedonganan znajdują się odpady z zachodu, z pewnością będą to odpady plastikowe; Jeśli na południe od Jimbaran, z pewnością będą to odpady drzewne, co jest normalne.

READ  Indonezyjska diecezja ma zamiar zbudować kościół po 15 latach oczekiwania
poli-łodzie-siedzące-na-plaży-plastikowe-odpady-i-oceaniczne śmiecipoli-łodzie-siedzące-na-plaży-plastikowe-odpady-i-oceaniczne śmieci

Podczas gdy podmioty świadczące usługi w zakresie ochrony środowiska i zdrowia pracują nad uporaniem się z kryzysem, zespół Sungai Watch z Bali i wolontariusze przyłączają się do tych wysiłków.

Sprzątanie dla wolontariuszy odbywa się w środę 20 i 21 od 7:00 do 15:00.

Lokalni ludzie-śmieci-odpady na plaży BaliLokalni ludzie-śmieci-odpady na plaży Bali

Niepokojący materiał przedstawia miejscowych rybaków wypełniających swoje połowy plastikowymi odpadami wyrzuconymi na brzeg na plaży Kedonganan.

Społeczności Jimbaran i Kedonganan w dużym stopniu utrzymują się z dochodów z rybołówstwa; W rozmowie z reporterami na początku tego tygodnia miejscowi rybacy wyjaśnili, że fale morskiego plastiku od lat stale uszczuplają zasoby rybne na tym obszarze.

W Canggu po raz kolejny gromadzą się grupy, które walczą o to, aby plaże Bali były czyste dla turystów i lokalnych społeczności.

Zespoły Służby Cywilnej Padung Regency zebrały się, aby posprzątać śmieci ze słynnej plaży Batu Bolong w Canggu.

Bali-plaża-lokalna-praca-czysta-fale odpadówBali-plaża-lokalna-praca-czysta-fale odpadów

Plaża Batu Bolong jest obecnie jedną z najbardziej ruchliwych i najpopularniejszych plaż na Bali. Ponieważ turyści gromadzą się na plaży, aby odpocząć, surfować i imprezować, urzędnicy dokładają wszelkich starań, aby okolica ta pozostała czystym i pozytywnym miejscem, w którym turyści będą mogli cieszyć się dobrą zabawą.

Szef służby cywilnej Badung powiedział reporterom: „Podejmujemy tę akcję jako wspólny wysiłek mający na celu udział w utrzymaniu czystości obszaru plaży Batu Bolong, ponieważ stanowi ona atut dla turystyki w regencji Badung”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *