Minister twierdzi, że indonezyjscy pielgrzymi hadżdż muszą przejść badania lekarskie przed uiszczeniem opłat

Tempo.co, Djakarta – Nowy komunikat Ministerstwa Spraw Religijnych Ministra Yaquta Cholila Quomasa Hadżdż W politykach na rok 2024 kładzie się nacisk na aspekt zdrowotny potencjalnych pielgrzymów. Minister Jakut wyjaśnił, że nowy program będzie wymagał od pielgrzymów poddania się badaniom lekarskim przed uiszczeniem opłaty za podróż hadżdż w wysokości 56,04 mln rupii.

„Ponieważ wielu pielgrzymów umiera [Hajj]Ministerstwo podejmuje kroki w celu poprawy sytuacji we współpracy z Komisją VIII DRL, z których jedną jest istitha’ah Zanim uiścimy opłatę za podróż do pielgrzymki, musi pojawić się inicjatywa” – powiedział minister podczas konferencji prasowej po spotkaniu roboczym w Dżakarcie w poniedziałek 27 listopada 2023 r.

Powołując się na Centrum Zdrowia Haj przy Ministerstwie Zdrowia, Istita Islamskie określenie określające zdolność danej osoby, w tym możliwości fizyczne, psychiczne i finansowe, do udziału w pielgrzymce hadżdż do Mekki w Arabii Saudyjskiej.

Rząd nie ogranicza wieku pielgrzymów hadżdż, o ile spełniają one określone kryteria zdrowotne. Istita. Minister Jakut wyjaśnił jednak, że w przypadku osób, które nie spełnią warunków, pielgrzymka zostanie przełożona na rok.

Istita Należy uiścić opłatę za przejazd Haj. Wcześniej osoby uiszczają opłatę przed badaniem lekarskim. Przegrani Istita Niektóre zabiegi zostaną ponownie sprawdzone później, aby zdecydować, czy można rozpocząć pielgrzymkę, czy też przełożyć ją o rok” – dodał.

Zostaną podjęte surowe środki ze względu na dużą liczbę indonezyjskich pielgrzymów, którzy zmarli podczas ubiegłorocznej pielgrzymki – 775 osób.

Badania lekarskie potencjalnych pielgrzymów hadżdż rozpoczną się w pierwszym tygodniu grudnia 2023 r. W swojej prezentacji Minister Jakut zauważył, że jego ministerstwo od miesiąca współpracuje z Ministerstwem Zdrowia w zakresie przygotowania technicznego. Minister Jakut powiedział także, że jego strona będzie w dalszym ciągu koordynować działania z władzami Arabii Saudyjskiej.

READ  Indonezyjskie lotnisko Sam Ratulangi zostało tymczasowo zamknięte po erupcji wulkanu Xinhua

Tymczasem przewodniczący Komisji VIII DPR, Ashabul Gahbi, wyraził pełne poparcie dla tego posunięcia. Według niego wymagania medyczne poprzedniej pielgrzymki hadżdż nie były wystarczająco rygorystyczne i spowodowały wiele zgonów podczas indonezyjskiej pielgrzymki hadżdż do Arabii Saudyjskiej.

Adinda Jasmine Prasetyo

Wybór nauczyciela: Ministerstwo Spraw Religijnych proponuje podwyższenie opłaty za hadżdż do 105 milionów rupii

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *