Minister transportu sprawdził przygotowanie lotniska Kertajati przed powrotem do domu z okazji Eid

Tempo.co, DjakartaMinister transportu Budi Karya Sumati przeprowadził w sobotę inspekcję międzynarodowego lotniska Kertajati West Java (BIJB) w Majalenga na Jawie Zachodniej, aby sprawdzić gotowość na sezon Eid Homecoming 2024.

„Prezydent Joko Widodo (Jokowi) poradził nam, że powrót do domu powinien przebiegać gładko i bez żadnych problemów” – powiedział w sobotę na lotnisku.

Podczas swojej wizyty on i jego świta dokonali inspekcji kilku obiektów lotniska, w tym terminali przylotów i odlotów.

Po rozważeniu obiektów ogłosił, że będą one odpowiednie na sezon powrotów do domu Id. Jego zdaniem lotnisko poradzi sobie ze wzrostem liczby pasażerów w sezonie.

Sumathi wezwała odpowiednie agencje, takie jak policja krajowa (Bolri), operator stanowego portu lotniczego PT Angasa Pura II, zarządcy dróg płatnych i inne zainteresowane strony, aby opracowały wspólny plan zapewniający sprawny powrót do domu w tym roku.

Powiedział, że agencje powinny nawiązać współpracę i koordynację, aby zapewnić bezpieczny przyjazd osób udających się do swoich rodzinnych miast przez lotnisko BIJB lub inne lotniska.

„Jak zwykle, jeśli będziemy współpracować, exodus będzie płynny” – powiedział, dodając, że transport, jako sektor wiodący, powinien współpracować z innymi sektorami w sezonie exodusu.

Oprócz lotniska minister skontrolował KM 152, punkt węzłowy dla pojazdów jadących do punktów poboru opłat Chisumtavu i Sibali.

Ponadto Sumathi wraz ze wszystkimi zainteresowanymi stronami przygotowała środki, takie jak plany transportu, aby poradzić sobie z problemami podczas powrotu do domu.

„Od Sisumtavu po Sibali mogą w tym momencie występować problemy, ale przewidzieliśmy je i mamy nadzieję, że zostaną rozwiązane” – wyjaśnił.

pomiędzy

Wybór nauczyciela: 10 najpiękniejszych krajów na świecie według radaru „Forbesa”.

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Planeta 10 razy większa od Jowisza odkryła krążące wokół olbrzymy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *