Gubernator przedstawia użycie nazw miejsc w radzeniu sobie z trzęsieniem ziemi w Cianjur w ONZ

Bandung, Jawa Zachodnia (Antara) – Gubernator Jawy Zachodniej, Ritwan Kamil, przemawiał na 4. spotkaniu Grupy Ekspertów ONZ ds. Nazw Geograficznych (UNGEGN) w 2023 r. W sprawie używania nazw miejsc w celu przyspieszenia zarządzania trzęsieniami ziemi w Siangjur.

Spotkanie odbyło się w Nowym Jorku w USA.

W pisemnym oświadczeniu otrzymanym tutaj w czwartek Kamil powiedział, że jego partia reprezentuje Wydział Azji Południowo-Wschodniej i przemawiał na sesji 3 na temat „Wzmacnianie relacji, powiązań i powiązań w standaryzacji nazw geograficznych oraz zrównoważonym rozwoju i odbudowie po epidemii”.

Podczas sesji wygłosił prezentację na temat „Użyteczność nazw miejsc w odpowiedzi na katastrofę trzęsienia ziemi w regencji Siangjur”. Toponimia to nauka o pochodzeniu nazw miejscowości.

Podczas spotkania powiedział, że samorządy prowincji wraz z interesariuszami politycznymi i kulturalnymi odgrywają istotną rolę w nazywaniu krajobrazów za pomocą toponimów.

„W zeszłym roku nasza prowincja została nagrodzona przez Agencję Informacji Geograficznej (BIG) jako najbardziej postępowa prowincja w tworzeniu topograficznych dużych zbiorów danych w oparciu o międzynarodowe wytyczne dotyczące ukierunkowania na pięć milionów zdigitalizowanych danych” – powiedział.

Program Nazw Miejscowości pomógł władzom prowincji zachować i przywrócić lokalną mądrość, folklor i historię.

Kamil wyjaśnił, że w zeszłym roku program nazw miejscowości został wykorzystany w odpowiedzi na trzęsienie ziemi w Cianjur.

Według niego pierwszym krokiem w walce z trzęsieniem ziemi w Cianjur jest zbieranie danych, które można przyspieszyć za pomocą przemieszczenia.

„Zbudowaliśmy również dane szeregowe do dystrybucji logistycznej, zawierające wszystkie kluczowe funkcje integracji i korzystające z danych topograficznych, które już posiadaliśmy” — powiedział.

Na przykład wyjaśnił, że epicentrum trzęsienia ziemi w Cianjur znajdowało się w wiosce o nazwie Cieundeur. „Eundeur” oznacza wibrację lub kołysanie.

Innymi słowy, mieszkańcy wioski Cieundeur są świadomi trzęsień ziemi od dawna, sądząc po nazwie ich wioski.

Dzięki danym terenowym z aplikacji systemu informacyjnego RupaBumi lub SINAR dystrybucja pomocy i koordynacji w sytuacjach awaryjnych może być znacznie szybsza i bardziej responsywna.

READ  Szczyt APEC z Xi Jinpingiem, Kamalą Harris i innymi przywódcami

„Wierzę, że w przyszłości dane dotyczące nazw geograficznych oparte na lokalnych mądrościach będą bardziej praktyczne. Nie tylko nazewnictwo, ale także pomoc w osiąganiu wspólnych celów” – powiedział.

Powiązane wiadomości: Ramzan: Cianjur zapewnia pomoc żywnościową ofiarom trzęsienia ziemi
Powiązane wiadomości: Domy do ukończenia dla ofiar trzęsienia ziemi w Cianjur
Powiązane wiadomości: Rząd gotowy na 13,2 miliarda Rp na medresy dotknięte trzęsieniem ziemi w Cianjur

Przetłumaczone przez: Ajad S, Kensu
Redaktor: Aziz Kurmala
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *