Minister rolnictwa wyraził pewność, że Indonezja może osiągnąć samowystarczalność żywnościową w ciągu 3 lat

Tempo.co, DjakartaMinister rolnictwa Andi Amran Sulaiman jest przekonany, że Indonezja będzie w stanie osiągnąć samowystarczalność żywnościową w ciągu najbliższych trzech lat.

„Chociaż obecnie importujemy ryż, mamy pewność, że w ciągu najbliższych trzech lat Indonezja będzie mogła powrócić do bycia krajem samowystarczalnym żywnościowo” – powiedział podczas roboczej wizyty w dystrykcie Wajo w Południowym Sulawesi. Sobotnie Spotkanie Techniki Ogrodniczej.

Warunki żywnościowe na świecie, w tym w Indonezji, nie są obecnie dobre, więc Sulejman wezwał rolników do przyspieszenia produkcji żywności, mimo że wiele krajów stoi w obliczu kryzysu żywnościowego i poważnego zjawiska El Niño.

Według niego Indonezja należy do krajów na żółtej linii, czyli krajów zagrożonych niedoborami żywności.

„W latach 2017–2020 Indonezja stała się samowystarczalna żywnościowo. Rolnictwo to jeden z sektorów, który decyduje o samowystarczalności żywnościowej kraju” – zauważył.

Wizyta Sulaimana w dystrykcie Wajo była jego pierwszą wizytą w tym dystrykcie od czasu jego ponownego powołania na stanowisko ministra rolnictwa.

W Wajo minister przekazał pomoc i obiecał wsparcie w zagospodarowaniu nowych pól ryżowych w powiecie.

Tymczasem przewodniczący okręgu Wajo Amran Mahmood powiedział, że rolnictwo stanie się siłą napędową innych sektorów gospodarki.

Według niego okręg był w stanie zwiększyć produkcję rolną o 23 procent, najwięcej w Indonezji, osiągając produkcję na poziomie 954 000 ton.

Mahmood wyjaśnił, że obszary rolne w dystrykcie Wajo wynoszą 101 000 hektarów, a powierzchnia plantacji w dystrykcie to 55 000 hektarów.

Stwierdził, że sektor ogrodniczy Wajo potrzebuje wsparcia w celu zwiększenia produkcji rolnej, w tym sprzętu rolniczego.

Wójt wyraził nadzieję, że wizyta Ministra Sulaimana będzie inspiracją, która przyniesie korzyści rolnikom z Wajo.

pomiędzy

Wybór nauczyciela: 10 największych krajów świata

Kliknij tutaj dostać Najnowsze wiadomości Tempo w Google News

READ  Ponieważ umowa Carlosa Correi z Metsami jest w zawieszeniu, Bliźniacy przyspieszają rozmowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *