Minister potwierdza budżet państwa na rok 2024 zapewniający utrzymanie wzrostu i stabilności

Dżakarta (Antara) – Budżet państwa na rok 2024 wykorzystywany jest jako narzędzie utrzymania wzrostu gospodarczego i stabilności, powiedział minister finansów Sri Mulyani Indravati.

„Budżet państwa będzie w dalszym ciągu narzędziem lub instrumentem ochrony gospodarki i naszych obywateli, który będzie w dalszym ciągu utrzymywany w celu wspierania i stabilizowania naszej gospodarki zgodnie ze stanem budżetu państwa na rok 2024” – powiedział w czwartek.

Podczas uroczystości politycznych i kierunku gospodarczego w biznesie 2024 Indravati zauważyła, że ​​budżet państwa służy również jako narzędzie do realizacji różnych reform, aby stworzyć mocne podstawy dla rozwoju gospodarki.

Minister podkreślił, że budżet na 2024 rok skoncentruje się na sektorach zdrowia, bezpieczeństwa żywnościowego, infrastruktury, edukacji, zabezpieczenia społecznego, bezpieczeństwa energetycznego, prawa, bezpieczeństwa i ochrony, które stanowią ważny fundament gospodarki kraju.

W budżecie państwa na 2024 rok na zdrowie przeznaczono 186,4 biliona rupii (około 11,97 miliarda dolarów), na edukację 660,8 biliona rupii (42,46 miliarda dolarów), na ubezpieczenie społeczne 493,5 biliona rupii (31,71 miliarda dolarów) i 108 rupii. Na bezpieczeństwo żywnościowe przeznaczono 8 bilionów (6,99 miliardów dolarów).

Powiązane aktualności: Wykorzystanie budżetów stanowych, regionalnych dla projektów rozwojowych: Widodo

Ponadto 444,2 biliona rupii (28,55 miliarda dolarów) przeznaczono na bezpieczeństwo energetyczne, 422,7 biliona rupii (27,16 miliarda dolarów) na infrastrukturę i 324,1 biliona rupii (20,83 miliarda dolarów) na prawo i bezpieczeństwo.

Aby utrzymać stabilność gospodarczą i tempo ożywienia gospodarczego, rząd podejmuje również szereg inicjatyw, takich jak zwiększenie pomocy pieniężnej i pomoc w zakresie ryżu w odpowiedzi na sytuacje takie jak El Nino i podwyżki cen żywności.

Ponadto, ponieważ sektor nieruchomości nadal potrzebuje wsparcia, rząd zapewnia wsparcie dla zakupów mieszkań komercyjnych poniżej 2 miliardów Rp (128 480 USD), pokrywając w całości podatek od wartości dodanej do czerwca 2024 r. i 50% podatku do końca 2024 r.

READ  Odpady gromadzone w Mura Ange pochodzą z innych obszarów: Dżakarta Govt

Rząd zapewnia również wsparcie na rzecz mieszkalnictwa, szczególnie dla osób o niskich dochodach, udzielając pomocy w pokryciu kosztów administracyjnych, które okazały się przeszkodą w zakupie domów na kredyt.

To kroki, jakie podejmujemy w kontekście realizacji budżetu państwa zarówno w roku 2023, jak i 2024. Jej celem jest utrzymanie stabilności gospodarki i budowanie wzrostu gospodarczego. słabnie” – zauważył Indravati.

Powiązane wiadomości: Mam nadzieję, że budżet państwa na rok 2024 przyniesie korzyści obywatelom: Marszałek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *