Minister docenił inaugurację pływających szpitali dla odległych rejonów

JAKARTA (Antara) – minister transportu Budi Karya Sumathi z zadowoleniem powitał inaugurację pływającego szpitala Laxmana Malahayati (FHLM) i statku zdrowia ludzi, który będzie służył mieszkańcom odległych obszarów kraju.

„Pan Prezydent (Joko Widodo) zawsze mówi, że wszystkie działania powinny przynosić korzyści ludziom” – zauważył podczas wodowania statków w porcie Tanjong Priok w sobotę.

Zauważył, że było kilka filozoficznych powodów, dla których wybrano dla statku nazwę Laxmana (admirał) Malahayati, ponieważ był on bohaterem narodowym z zachodniej części Indonezji.

Malahayati był przywódcą Inong Bale, oddziału złożonego z wdów po zmarłych żołnierzach sułtanatu Aceh, którzy walczyli z kolonialistami w XVI wieku. Odznaczony tytułem Bohatera Narodowego przez prezydenta Joko Widodo (Jokowi) w listopadzie 2017 r.

Minister powiedział również, że funkcja Kabal Kesehadan Rakyat jest bardzo ważna, ponieważ Indonezja jest rozległym krajem morskim i zajmuje dwie trzecie jej powierzchni lądowej.

„Więcej takich statków powinno być zbudowanych w celu obsługi (odległych) obszarów” – powiedział.

FHLM to jednostka o długości 130 metrów z 200 miejscami do cumowania. Wyposażony jest w pełne zaplecze medyczne, w tym sale operacyjne, laboratoria i pracownie radiologii.

Statek posiada lądowisko dla helikopterów i dok, co pozwala na zapewnienie opieki medycznej w odległych rejonach.

Będzie miał 12 członków załogi i 9 personelu medycznego, powiedział wiceadmirał (w stanie spoczynku) Agus Chetiadji, koordynator operacji statku.

Na pływającym szpitalu można wykonać szereg operacji, w tym operacje rozszczepu wargi i zaćmy.

Statek został zainaugurowany przez piątego prezydenta Indonezji, Megawati Soekarnoputri.

Rozwój statku był wspierany przez Fundację Mega Kodong Royang, która podlega Indonezyjskiej Demokratycznej Partii Walki Soekarnoputriego (PDI-P).

Powiedział, że statek odwiedzi różne obszary wzdłuż wybrzeża zachodniej części Indonezji, a jego ostatecznym celem będzie port Malahayati w dystrykcie Aceh Besar w prowincji Aceh.

Powiązane wiadomości: Minister powołuje się na żeglugę, aby podkreślić bezpieczeństwo morskie
Powiązane wiadomości: Indonezja i Wielka Brytania współpracują w zakresie zrównoważonej żeglugi i przemysłu stoczniowego

READ  Po wizycie w Chinach prezydent-elekt Indonezji Prabowo udaje się do Japonii

Przetłumaczone przez: Putu S, Genta M, Yuu L
Autor: Anton Santoso
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *