Mężczyzna został ranny w wyniku napadu na masowiec w pobliżu Battam

Indonezyjska agencja bezpieczeństwa morskiego Paklama zgłosiła kolejny brawurowy napad na morzu w pobliżu wysp Riau, co stanowi kolejny ciąg przestępstw wymierzonych w elementy maszynowni statków handlowych.

We wczesnych godzinach porannych 25 czerwca koreański przewoźnik ciężkich ładunków Dongbang Giant nr. 6 Wezwał pomoc na kotwicowisku w dystrykcie Kapil w Batam, na południe od Cieśniny Singapurskiej. O godzinie 03:30 czasu lokalnego załoga zgłosiła, że ​​do statku zbliżyły się dwa niezidentyfikowane statki, a na statek weszło dwóch lub trzech podejrzanych o piractwo. giganta Kadłub z niską wolną burtą w stronę rufy. Włamali się do maszynowni i ukradli 44 części zamienne, raniąc członka załogi.

Operator Batam VTS skontaktował się ze statkiem patrolowym KN Tanjong Datuk, skierowano na miejsce. Statek organów ścigania przybył o godzinie 05:00, 90 minut po wezwaniu pomocy; Jednak przestępcy już uciekli. Jeden z pracowników odniósł lekkie obrażenia ręki.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Paklamy

Dongbang Giant nr. 6 Transporter ciężkich ładunków o masie 15 000 ton. Dostarczył kilka wysokiej jakości ładunków, w tym moduły dla pierwszego od dwudziestu lat indyjskiego projektu rafinerii typu greenfield oraz monopale dla farmy wiatrowej Calvados, jednej z pierwszych tego typu instalacji we Francji.

Dostarczono dane AIS gwiazda Polarna Wynika z niego, że od 22 czerwca statek zacumował w tym samym miejscu z Batam. W ciągu ostatniego roku często wracał do tego samego terminalu przemysłowego w zachodniej części wyspy, graniczącego z międzynarodowym lotniskiem Hong Nadim.

Według ReCAAP (Regionalna umowa o współpracy w zakresie zwalczania piractwa i rozboju z bronią w ręku) liczba napadów z bronią w ręku na statki w Azji wzrośnie do 2023 r. o 19 procent, szczególnie na obszarach wokół Cieśniny Singapurskiej i Cieśniny Malakka. W odpowiednim kursie doszło do większej liczby przypadków, w których przestępcy nosili noże, a w siedmiu przypadkach personel był związany. Sama liczba potencjalnych celów w ruchliwych cieśninach oraz obecność kryjówek wzdłuż wybrzeża stwarzają korzystne warunki dla piratów, a przestępczość morska w regionie na przestrzeni dziesięcioleci rosła i spadała.

READ  W niedzielny poranek powietrze w Dhace jest niezdrowe dla grup wrażliwych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *