Linie Air India zawiodły, powinny były działać szybko: prezes Tata Sons reaguje na incydent z oddawaniem moczu

W swoim pierwszym komentarzu w tej sprawie prezes Tata Sons i Air India N Chandrasekaran w niedzielę 26 listopada odpowiedzieli na incydent podczas lotu Nowy Jork-Delhi. Pijana kobieta oddała mocz na współpasażeraPewnie „za szybko”.

„Incydent, który miał miejsce podczas lotu Air India AI102 26 listopada 2022 r., spowodował osobisty ból dla mnie i moich kolegów z Air India. Odpowiedź Air India powinna być znacznie szybsza. Nie obserwowaliśmy tej sytuacji tak, jak powinna być” – powiedział Chandrasekaran w oświadczeniu.

„Grupa Tata i Air India są w pełni zaangażowane w bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych pasażerów i załogi. Dokonamy przeglądu i dostosujemy każdy proces, aby zapobiec takim niesfornym incydentom lub je rozwiązać” – powiedział.

Oświadczenie Chandrasekarana pojawiło się dzień po dyrektorze generalnym linii lotniczej. Campbell Wilson powiedział w sobotę, że linia lotnicza mogła lepiej poradzić sobie z sytuacją. Powiedział, że czterech członków personelu pokładowego i jeden pilot zostali zwolnieni, a linia lotnicza dokonuje przeglądu swojej polityki dotyczącej podawania alkoholu podczas lotów.

Podczas gdy pojawiały się pytania dotyczące niezgłoszenia przez linię lotniczą niesfornych pasażerów do organów ścigania, radził pracownikom, aby zgłaszali wszystkie incydenty, nawet jeśli osiągnięto rozwiązanie.

Raport Wilsona wskazywał również na zreformowanie procesu zgłaszania incydentów. „Trwają wewnętrzne dochodzenia w sprawie innych uchybień personelu w aspektach, w tym obsługi alkoholowej podczas lotu, obsługi incydentów, rejestracji reklamacji podczas lotu i rozpatrywania skarg. Jako odpowiedzialna marka linii lotniczych podjęliśmy następujące kroki, aby znacząco wzmocnić i poprawić sposób postępowania w przypadku takich incydentów w przyszłości” – powiedział.

Wcześniej Dyrekcja Generalna Lotnictwa Cywilnego (DGCA) określiła zachowanie Air India jako „nieprofesjonalne” i wystosowała zawiadomienie do linii lotniczej obsługującej lot i jej załogi.

Miesiąc po incydencie Air India złożyło skargę na policję 28 grudnia, a policja złożyła skargę JODŁA 4 stycznia. Oskarżony pasażer, Shankar MishraZostał aresztowany przez Delhi Sobotnia policja.

READ  Policja w Papui zatrudni 10 000 pracowników

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *