Kontrakty terminowe na akcje są wyższe na początku tygodnia, ponieważ inwestorzy próbują budować na piątkowym rajdzie

Handlowiec pracuje na parkiecie nowojorskiej giełdy (NYSE) 5 stycznia 2023 r.

Andrzej Kelly | agencji Reutera

Kontrakty terminowe na akcje wzrosły po poniedziałku Główne średnie odnotowały swój pierwszy duży wzrost w nowym roku handlowym.

Kontrakty futures powiązane ze średnią przemysłową Dow Jones wzrosły o 113 punktów, czyli 0,3%, podczas gdy kontrakty futures na S&P 500 i Nasdaq 100 wzrosły odpowiednio o 0,5% i 0,6%.

Wszystkie główne średnie poprawiły się w zeszłym tygodniu, a Dow i S&P odnotowały najlepszy tydzień od listopada. Dow Jones wzrósł w piątek o 700 punktów, czyli 2,13%, podczas gdy S&P 500 i Nasdaq Composite zyskały odpowiednio 2,28% i 2,56%, po tym jak grudniowy raport o zatrudnieniu zasygnalizował, że inflacja może się zmniejszyć.

Zatrudnienie poza rolnictwem było nieco wyższe niż oczekiwano, ale płace rosły wolniej niż oczekiwano. To, wraz z danymi pokazującymi kurczenie się w sektorze usług, wzmocniło przekonanie, że podwyżki stóp procentowych przez bank centralny osiągnęły swój cel.

Wyniki S&P 500 w piątek „potwierdziły to, czego oczekiwaliśmy wchodząc w 2023 r.: miesięczny raport o zatrudnieniu będzie„ nowym CPI ”- powiedział analityk Wells Fargo, Christopher Harvey, korzystając z podsumowania indeksu cen towarów i usług konsumpcyjnych. W tym roku dane z rynku pracy „nadają ton marginalnym wahaniom nastrojów Fed (jastrzębim lub byczym).

Harvey powiedział, że dane pomogły rozwiać pesymizm wśród inwestorów na początku tygodnia po opublikowaniu protokołu grudniowego posiedzenia Fed, w którym urzędnicy stwierdzili, że stopy procentowe powinny zostać podniesione. „Tylko chwila.”

W poniedziałek opublikowana zostanie ankieta New York Fed dotycząca oczekiwań konsumentów i danych o kredytach konsumenckich. W dalszej części tygodnia inwestorzy zwrócą uwagę na grudniowy indeks cen towarów i usług konsumpcyjnych w czwartek oraz wyniki dużych banków w piątek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *