Komisja twierdzi, że mobilność w miastach staje się podstawą IKN

Tempo.co, Djakarta – Lider Ruchu Miejskiego IKN Władze, Restianzia lub Dian, stwierdziły, że stolica stanu Nusantara we wschodnim Kalimantanie, czyli projekt IKN, będzie stanowić kręgosłup mobilności w miastach. Powiedział, że transport w IKN jest powiązany z użytkowaniem gruntów i łącznością transportową.

„Transport jest podstawą rozwoju nowego obszaru” – powiedział we wtorek 5 grudnia 2023 r. w Południowej Dżakarcie.

IKN powstaje w oparciu o koncepcję miasta 10 minut, w którym mieszkańcy mogą dotrzeć do każdej lokalizacji w ciągu 10 minut. Komisja IKN zapewni aktywny ruch, taki jak chodzenie, jazda na rowerze i korzystanie z transportu publicznego.

Dlatego pojazdy prywatne obsługują jedynie 20 procent całkowitego ruchu IKN, podczas gdy transport publiczny stanowi 80 procent. „Taki był rozkaz prezydenta [Joko Widodo]– powiedział Dion.

Dodatkowo urząd będzie kontrolował natężenie ruchu pojazdów prywatnych w granicach 20 proc. za pomocą inteligentnego systemu transportowego. Po osiągnięciu tego limitu pojazdy prywatne nie mogą wjeżdżać na teren IKN, zwłaszcza na główny obszar rządowy (IKPP). Rząd zapewni parkingi przy pozostałych przejazdach komunikacją miejską.

Dian powiedziała, że ​​oprócz oficjalnych pojazdów rządowych urzędnicy rządowi będą również korzystać z transportu publicznego. „Będzie w tej sprawie odrębne rozporządzenie” – podsumował.

MOH Corey Alfarici

Wybór nauczyciela: Jokowi modernizuje projekt infrastrukturalny IKN w drugiej fazie pod kątem efektywności kosztowej logistyki

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  OnePlus 10 Pro zawiera trzy tylne kamery i zaktualizowane oprogramowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *