Kesung przyznał, że otrzymał błogosławieństwo od Jokowi na wstąpienie do PSI

Tempo.co, DjakartaMłodszy syn prezydenta Joko Widodo lub Jokowi. Kasung Pangareb oficjalnie dołączył Indonezyjska Partia Solidarności (BSI). Tani Brat burmistrza Gibrana Rakabuming Raka otrzymał kartę członkowską wręczoną bezpośrednio przez Prezydenta BSI Kringa Ganeshę w Pałacu Prezydenckim w Solo na Jawie Środkowej w sobotę 23 września.

Podczas przekazania karty członkowskiej Kesangowi towarzyszyła jego żona Erina Kudono. Nie było jednak innych członków rodziny prezydenta Jokowiego, w tym pierwszej damy Iriany Jokowi i starszego brata Kesanga, burmistrza Solo Gibrana Rakabuminga Raki.

Kesang powiedział, że przed dołączeniem do BSI zabiegał o błogosławieństwa ojca. Przyznał jednak, że ze względu na napięty grafik Prezydenta nie rozmawiał już na ten temat.

„Zdecydowanie poprosiłem o błogosławieństwo (Jokiego). Ale on musi być naprawdę zajęty, prawda? Może rozmawialiśmy tylko przez pięć minut” – powiedział Kesung w odpowiedzi na pytanie dotyczące błogosławieństwa Jokowiego.

Kesang powiedział, że ze względu na napięty harmonogram Jokowi nie mógł zbyt wiele rozmawiać z ojcem i bratem Gibranem na temat swojego zamiaru dołączenia do BSI.

Dopytywany dalej o decyzję Jokowiego i Gibrana o dołączeniu do innej partii politycznej, Kesang stwierdził, że nie powinno to stanowić problemu. Jokowi i Gibran to kadry PDIP.

„To nie powinno stanowić problemu” – zauważył.

Septia Ryandi

Wybór nauczyciela: PDI-P z zadowoleniem przyjmuje zainteresowanie syna Jokowi, Kesanga, polityką

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  ASEAN musi przewodzić zmianom w polityce klimatycznej: ONZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *