Jokowi pozwolił Prabowo, MD Mahfudowi, wziąć urlop na czas kampanii wyborczej

Tempo.co, Djakarta – Indonezyjski Prezydent Joko Widodo lub Jokowi zezwolił ministrowi obrony Prabowo Subianto i ministrowi koordynującemu ds. politycznych, prawnych i bezpieczeństwa Mahfutowi MD na urlop. Wybór kampanii” – powiedział najwyższy rangą urzędnik państwowy.

Mówiąc o okresie kampanii przed wyborami prezydenckimi w 2024 r., który rozpoczyna się 28 listopada 2023 r., „Pan Prezydent udzielił im pozwolenia za pośrednictwem Sekretarza Stanu” – powiedział koordynator sztabu specjalnego prezydenta Ari Twibayana.

W poniedziałek w krótkim przesłaniu do prasy Twibayana poinformował, że Mahfoud, kandydat na prezydenta Kanjar Pranovo, otrzymał pozwolenie na urlop we wtorek (28 listopada) i w kilku innych terminach.

Prezydent Widodo pozwolił Subianto, który startuje u boku Gibrana Rakabuminga Raqqi, na urlop w celu prowadzenia kampanii.

Publiczna Komisja Wyborcza (KPU) ustaliła okres kampanii prezydenckiej od 28 listopada 2023 r. do 10 lutego 2024 r., natomiast wybory prezydenckie i parlamentarne odbędą się 14 lutego 2024 r.

W wyborach prezydenckich rywalizować będą trzy pary kandydatów na prezydenta i wiceprezydenta: Anies Baswedan-Muhaimin Iskandar, Prabowo Subianto-Gibran Rakabuming Raka i Ganjar Pranowo-Mahfud MD.

Basvedan i Iskandar zostali nominowani przy wsparciu Partii Nastem, Partii Przebudzenia Narodowego (PKP), Partii Sprawiedliwości Dostatniej (PKS) i Partii Ummat.

Tymczasem Subianto i Raka mają poparcie Partii Gerindra i partii, w tym Kolkar, Partii Mandatu Narodowego (PAN), Partii Demokratycznej i Partii Kelora.

Pranovo i Mahfut mają poparcie Indonezyjskiej Partii Demokratycznej (PDIP), Zjednoczonej Partii Rozwoju, Partii Berindo i Partii Hanura.

Jeśli chodzi o kampanię wyborczą, dyrektorzy ośmiu uniwersytetów w Yogyakarcie wezwali kandydatów w wyborach w 2024 r. do prowadzenia kampanii w sposób uczciwy, demokratyczny i pokojowy.

Jak podaje strona internetowa UGM, wezwanie do uczciwej, demokratycznej i pokojowej kampanii zostało wezwane podczas wydarzenia, które odbyło się 24 listopada w budynku rektoratu Uniwersytetu Katja Mata (UGM). pomiędzy Dostęp we wtorek.

READ  Ustalenie winy w związku z incydentem w Hucie Niklu Morowali

Uniwersytety to UGM, Uniwersytet Stanowy Yogyakarta (UNY), Uniwersytet Rozwoju Narodowego Seniorów (UPN), Uniwersytet Islamski w Indonezji (UII), Państwowy Uniwersytet Islamski Sunana Kalijagi (UIN), Uniwersytet Sanada Dharma (USD), Uniwersytet Atma Jaya Yogyakarta (UAJY) oraz APMD Wyższa Szkoła Rozwoju Społeczności Wiejskiej.

Rektor UGM, prof. Owa Emilia, stwierdziła, że ​​należy chronić wybory prezydenckie i parlamentarne oraz zapewnić, aby święto demokracji odbyło się w sposób konstytucyjny i prawny, zgodnie z zasadami demokracji.

KPU podała, że ​​ustaliła ostateczną listę wyborców, ostateczną listę ustawodawców do Izby Reprezentantów (DPR) i ostateczną listę kandydatów na członków Regionalnej Rady Przedstawicieli (DPD RI).

Na ostatecznej liście wyborców w wyborach w 2024 r. znajduje się 204 807 222 wyborców, na ostatecznej liście ustawodawców DPR 9 917 kandydatów, a na ostatecznej liście kandydatów na członków DPD.

Zarejestrowani wyborcy będą głosować w lokalach wyborczych 14 lutego 2024 r. na kandydatów na prezydenta i wiceprezydenta, członków Zgromadzenia Ustawodawczego (DPR/DPRD) oraz członków DPD.

Do wyborów KPU wyznaczyła 84 okręgi wyborcze na 580 mandatów w DRL, 301 okręgów wyborczych na 2372 mandaty w prowincjonalnych organach ustawodawczych (DPRD Provinsi) oraz 2325 okręgów wyborczych na 17 510 mandatów w okręgowych/miejskich organach ustawodawczych (DPKotapaten /DPRD). .

pomiędzy

Wybór nauczyciela: Jokowi nalegał, aby wziął urlop, ponieważ syn bierze udział w wyborach w 2024 roku

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *