Jokowi obsługuje drogi płatne łączące strefę turystyczną-SSE na Sumatrze Północnej

JAKARTA (Antara) – Prezydent Joko Widodo (Jokowi) uruchomił w środę punkty poboru opłat na odcinkach Teping Dinggi-Indrapura i Indrapura-Limapuluh w prowincji Sumatra Północna.

W oświadczeniu Sekretariatu Prezydenta Prezydent zauważył, że obie infrastruktury płatne stanowią część transsumatrzańskiej autostrady płatnej, której celem jest poprawa połączeń transportowych z obszarem turystycznym nad jeziorem Toba i specjalną strefą ekonomiczną Sei Mangkei (SSE).

„Dziś kieruję płatną drogą Indrapura-Limapulu oraz odcinkiem Kuala Tanjung-Teping Dingi-Parapat, Teping Dingi-Indrapura w dystrykcie Badupara w prowincji Sumatra Północna” – zauważył Jokowi w swoim przemówieniu otwierającym.

Jokowi zauważył, że płatna droga Teping Dinggi-Indrapura o długości 20,4 km została sfinansowana z budżetu rządu kwotą 3,06 biliona rupii (190 mln dolarów), a płatny odcinek drogi Indrapura-Limapuluh o długości 15,6 km. Zbudowany kosztem 1,67 biliona rupii (106 milionów dolarów).

Głowa stanu zauważyła, że ​​dwa płatne odcinki dróg poprawią łączność transportową z obszarem turystycznym nad jeziorem Toba, przyspieszą logistykę do portu w Kuala Tanjung i pobudzą różną działalność gospodarczą związaną ze strefą Sei Mangkei.

„Wierzymy, że będzie się szybko rozwijać i skracać czas podróży z Medan i okolic do prowincji Kiseran i Riau, co będzie sprzyjać rozwojowi gospodarczemu regionu i okolic” – zauważył.

Powiązane wiadomości: Północna Sumatra zmienia sport w sport turystyczny

Wyraził także nadzieję, że budowa płatnej drogi zwiększy zainteresowanie inwestycjami w okolicy, co przyczyni się do promowania różnych potencjałów prowincji Sumatra Północna.

Ponadto Prezydent ma nadzieję, że wprowadzenie opłat zwiększy liczbę przyjazdów turystów do priorytetowego miejsca docelowego, jakim jest jezioro Toba i jego okolice, a także obniży koszty logistyki dla portu w Kuala Tanjung i SSE Sei Mangei.

„Wierzymy, że ten punkt poboru opłat zwiększy konkurencyjność regionu, pobudzi rozwój nowych gałęzi przemysłu i stworzy nowe możliwości zatrudnienia” – podkreślił.

Minister transportu Budi Karya Sumadi, przewodniczący Komisji I Indonezyjskiej Izby Reprezentantów (DPR RI) Meutya Hafid i urzędnicy regionalni towarzyszyli Prezydentowi podczas ceremonii otwarcia punktów poboru opłat.

READ  Indie i Indonezja prowadzą rozmowy w sprawie handlu w lokalnej walucie

Powiązane wiadomości: ONZ oczekuje, że w wiosce turystycznej Samosir będzie wykorzystywana ekologiczna turystyka

Powiązane wiadomości: Zwiększenie turystyki w Aceh na Sumatrze Północnej PON: Widodo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *