Jeśli Anies Baswedan zostanie wybrany na prezydenta, IKN powinien zrewidować prawo

Tempo.co, DjakartaKandydat na prezydenta Anyż autobusowy Joko Jokowi ogłosił, że chętnie zrewiduje warunki rządzące nową stolicą lub IKN Nusantara we wschodnim Kalimantanie, jeśli zostanie wybrany na kolejnego prezydenta, który zastąpi Widodo.

Oświadczenie zostało wydane podczas dyskusji zatytułowanej „Desak Anis” w Bandung w zachodniej Jawie dzisiaj, 29 listopada.

„Zgodnie z prawem obecną stolicą nadal jest Dżakarta. Zgodnie z prawem następnie przeniesie się do Nusantary. Czy to prawda? Sprawdzę to później. Jeśli zostanę wybrany, wszystko jeszcze raz rozważę” – powiedział Anis w swoim pisemnym oświadczeniu.

Były gubernator Dżakarty podkreślił ogromny budżet IKN, w którym argumentował, że fundusz w wysokości 460 bilionów rupii można wykorzystać w innych sektorach, takich jak zdrowie i opieka społeczna.

Zasugerował, że fundusze można wykorzystać na budowę lokalnych ośrodków zdrowia i budynków Poprawa dobrobytu milionów nauczycieli zatrudnionych w ramach kontraktowych pracowników rządowych (PPBK), policji i personelu wojskowego.

„To (finansowanie) będzie bardzo przydatne” – powiedział.

Anies stwierdziła również, że kluczowym priorytetem jest wyzwanie związane ze sposobem przydzielania przez rząd tak dużego budżetu, gdy projekt wymaga większej przestrzeni w innym miejscu. „W innych miejscach, które naprawdę tego potrzebują, nie dostają tego [the budget],” powiedział.

Zapowiadany wcześniej prezydent Jokowi poparł plan IKN w odpowiedzi na krytykę Aniesa Baswedana, podkreślając, że nowy plan kapitałowy ma na celu zaradzenie nierównościom gospodarczym i promowanie rozwoju skoncentrowanego na Indonezji.

Dika Ayu

Wybór nauczyciela: Jokowi odrzuca krytykę IKN ze strony Aneesa Baswedana

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Prezydent Jokowi zainaugurował terminal Luwipanjang w Bandung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *