Jeden z czterech muzułmanów zabitych w morderstwach w Albuquerque, pamiętanych jako „genialny urzędnik państwowy”

Policja uważa, że ​​śmierć Muhammada Afzala Hussaina w dniu 1 sierpnia może być powiązana z morderstwami trzech innych muzułmańskich mężczyzn. Ostatnie morderstwoPolicja w Albuquerque została zaalarmowana w piątek wieczorem, dzień po tym, jak władze ustaliły, że istnieje związek między morderstwem Hussaina a 41-letnim Aftabem Hussainem, który podobnie jak Hussain pochodzi z Pakistanu.

Detektywi pracują nad ustaleniem, czy strzelaniny mają związek z listopadowym zabójstwem Mohammada Ahmadi, muzułmanina z Afganistanu, który został zabity poza firmą, którą prowadził wraz z bratem.

W czasie jego zabójstwa Hussain pracował nad planem dla miasta Española w Nowym Meksyku i powiedział, że był „głęboko zasmucony”, gdy dowiedział się o śmierci mężczyzny, jak wynika z komunikatu burmistrza.

„Muhammad był łagodny i miły, szybko się śmiał” – powiedział burmistrz John Ramon Vigil w komunikacie prasowym w zeszłą środę. „Był bardzo szanowany i lubiany przez swoich kolegów i członków społeczności”.

Hussain, który pracował w biurze przez rok, studiował prawo i zarządzanie zasobami ludzkimi na Uniwersytecie Punjab w Pakistanie, zanim uzyskał tytuły magistra i licencjata w zakresie planowania społecznego i regionalnego na Uniwersytecie Nowego Meksyku.

„Nasi pracownicy miasta stracili członka naszej rodziny, a my wszyscy straciliśmy wspaniałego urzędnika państwowego, który uwielbiał służyć i ulepszać swoją społeczność” – powiedział burmistrz w oświadczeniu.

Policja twierdzi, że ofiary wpadły w zasadzkę bez ostrzeżenia

FBI pomaga w śledztwie. zgodnie z komunikatem prasowym Departamentu Policji w Albuquerquestworzone przez Portal internetowy Mieszkańcy mogą przesyłać filmy i zdjęcia, które mogą pomóc władzom w zbadaniu ostatnich morderstw. Istnieje lokalna rada prewencji kryminalnej Głosował, aby zwiększyć nagrodę 15 000 do 20 000 dolarów za informacje prowadzące do aresztowania.
„Te strzelaniny są niepokojące” – powiedział szef policji w Albuquerque, Harold Medina, podczas sobotniej konferencji prasowej. Wkrótce po odnalezieniu czwartej ofiary.

Policjanci z Albuquerque odpowiedzieli na doniesienia o strzelaninie w okolicy Truman Street i Grand Avenue tuż przed północą w piątek, a ofiara została uznana za zgon, zgodnie z komunikatem prasowym wydziału policji. Ofiara, muzułmanin, który prawdopodobnie ma około 20 lat, pochodzi z Azji Południowej, podała policja. Jego tożsamość nie została pozytywnie potwierdzona, dodaje komunikat.

READ  Dow rośnie, aby rozpocząć tydzień, ponieważ inwestorzy czekają na wybory w połowie kadencji i raport o inflacji

Hussain, Hussain i Ahmadi zostali „wpadnięci w zasadzkę i zastrzeleni bez ostrzeżenia”, powiedział wcześniej Kyle Hartsock, zastępca dowódcy wydziału kryminalnego departamentu policji.

„Naszym najwyższym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa społeczności, zwłaszcza społeczności muzułmańskiej, i prosimy o czujność, uważaj na siebie nawzajem. Jeśli coś zobaczysz, powiedz coś” – powiedział w sobotę szef policji. „Zło nie zwycięży”.

Rada ds. Stosunków amerykańsko-islamskich Oferuje również nagrodę w wysokości 10 000 USD Organizacja apelowała o informacje prowadzące do aresztowania i skazania winnych, nazywając falę zabójstw „brutalną, nienawistną strzelaniną”.

„Dziękujemy lokalnym, stanowym i federalnym organom ścigania za ich ciągłą pracę w tym kryzysie i wzywamy administrację Bidena do zapewnienia władzom wszelkich zasobów niezbędnych do ochrony społeczności muzułmańskiej w Albuquerque i powstrzymania osób odpowiedzialnych za te haniebne zbrodnie. giną” – powiedział w oświadczeniu zastępca dyrektora krajowego CAIR Edward Ahmed Mitchell.

Przyczyniły się do tego Raja Razek z CNN i Christina Maksoris.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *