Jak przypadkowe przypadkowe spotkanie uczyniło z tego Indonezyjczyka milionera

Milionerem można zostać na różne sposoby. Często szczęście odgrywa w tym kluczową rolę. Mężczyzna trafia na pierwsze strony gazet, sprzedając meteoryt i zarabiając niezwykłą sumę pieniędzy. Pewnego dnia życie Joshuy Hudagalunga z Golang w Indonezji uległo zmianie, gdy na dach jego domu spadł meteoryt. Pracował przed domem, kiedy kosmiczny kamień uderzył w salon z jego werandy. Jest 15 cm w ziemi. Wtedy to odkrył i okazało się, że to świetna okazja. Według doniesień skała waży 2,1 kg i szacuje się, że ma około 4,5 miliarda lat.

Badania sugerują, że ciało niebieskie zawiera rzadki pierwiastek. Według klasyfikacji systematycznej meteoryt składa się z bardzo rzadkiego chondrytu węglowego CM1/2. Występuje w 85 procentach meteorytów, ale ten CM1/2 jest niezwykle rzadki. Raporty sugerują ponadto, że w pobliżu znaleziono wszystkie trzy kawałki skały.

Joshua sprzedał meteoryt za 1,4 miliona funtów (około 14 crore rupii) i rozmawiał o tym, jak zamierza wydać pieniądze. Chce zbudować kościół dla swojej społeczności. Joshua powiedział również, że chce zostać ojcem. Wyjawił, że „zawsze chciał mieć córkę”, a kosmiczny kamień był „znakiem, że będę szczęśliwy, mając teraz córkę”.

Skała zakupił nabywca ze Stanów Zjednoczonych Jared Collins. Joshua nazwał Hutagalangę „uczciwym negocjatorem” za pieniądze, o które prosił za Meteor.

Najlepsze filmy

 • Aktualizacja sprawy dotyczącej wymuszenia elfów Yadav | „Najgorsze piekło” Rhei Chakraborty | Zwiastun Apoorvy Tary Sutarii

 • Wyznanie miłosne Deepiki Padukone-Ranveer Singh w programie „Koffee With Karan” wywołało spore zamieszanie w mediach społecznościowych.

 • KJo chce nawiązać kontakt z Karthikiem | Priyanka w Indiach dla MAMI | Mega zjazd „Kalnaika”.

 • Tejas gotowy do wydania | Szał promocyjny Kangany Ranaut dotyczący jej filmu jest komplementem

 • Deepika Padukone, film ślubny Ranveera Singha wywołuje łzy u Karana Johara; KWK8 otwiera nową stronę

  READ  Rząd zabiega o dotacje transportowe dla producentów żywności C Kalimantan
 • W wywiadzie Jared Collins mówił także: „Mój telefon wyświetlał szalone oferty wskoczenia do samolotu i zakupu meteorytu. Jest środek kryzysu związanego z Covid-19 i szczerze mówiąc, jest to wybór między kupnem skały dla siebie a współpracą z naukowcami i kolekcjonerami w USA”.

  Ogólnie rzecz biorąc, meteoryt uderzający w domy jest zjawiskiem bardzo rzadkim, ale kiedy już się to zdarzy, przeżycie jest po prostu przerażające. Jednak przypadek Joshuy Hutagalunga był wyjątkiem.

  Biuro RozrywkiEntertainment Bureau dostarcza Ci wszystkich aktualności ze świata rozrywki – czytaj więcej

  Oryginalnie opublikowane przez: 28 października 2023, 12:09 czasu wschodniego

  Dołącz do naszego kanału News18 Whatsapp

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *