Indonezyjski minister powiedział, że kwestia palestyńska jest przyczyną niestabilności na Bliskim Wschodzie

Tempo.co, DjakartaMinister spraw zagranicznych Indonezji Retno Marsudi zaprosił odpowiednie strony Bliski Wschód Konflikt o utrzymanie kontroli i Natychmiast zredukować Kwestię palestyńską ocenił jako główną przyczynę niestabilności w regionie.

Podczas wspólnej konferencji prasowej ze swoim chińskim odpowiednikiem Wang Yi po dwustronnym spotkaniu w Dżakarcie 18 kwietnia Retno powiedział, że wizyta ma miejsce w następstwie światowych obaw związanych z eskalacją sytuacji na Bliskim Wschodzie.

„Wszystkie strony podzielają ten sam pogląd na temat znaczenia kontroli Znaczenie ekspansji” – zauważył.

Rednow opowiedział Wangowi o wysiłkach dyplomatycznych Indonezji przeprowadzone Póki co, jeśli chodzi o Palestynę i Bliski Wschód. W rozmowie z reporterami wyraził nadzieję, że Chiny to zrobią Wymiana zagraniczna Jego wpływ ma zapobiec eskalacji w regionie.

„Podzielamy ten sam pogląd na temat znaczenia zawieszenia broni w Gazie i sprawiedliwego rozwiązania problemu palestyńskiego poprzez rozwiązanie dwupaństwowe” – dodał.

Rednow i Wang podświetlony Indonezja i Chiny zobowiązały się wspierać pełne członkostwo Palestyny ​​w ONZ. Uważał, że rozwiązanie kwestii palestyńskiej jest konieczne, aby osiągnąć stabilność na Bliskim Wschodzie.

„Nie zapominajcie, że podstawową przyczyną niestabilności na Bliskim Wschodzie jest kwestia palestyńska. Więc to jest to Obowiązkowy Świat powinien rozwiązywać problemy sprawiedliwie w oparciu o rozwiązanie dwupaństwowe Wkrótce,– podsumowała.

Nabila Azzahra A.

Wybór redaktora: Indonezja, Chiny, Palestyna, ONZ

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Negocjacje ukraińsko-rosyjskie w Stambule napawają optymizmem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *