Indonezyjscy pielgrzymi hadżdż mają wyjechać do Arabii Saudyjskiej od 12 maja

Tempo.co, Djakarta – Ministerstwo Wyznań ogłosiło, że indonezyjscy pielgrzymi udają się do Arabii Saudyjskiej Hadżdż Pielgrzymka rozpocznie się 12 maja.

W oświadczeniu wydanym w piątek 19 kwietnia dyrektor ds. organizacji pielgrzymek i umrah w ministerstwie, generał Hilman Latif, powiedział, że indonezyjscy pielgrzymi wypłyną w dwóch grupach z 14 statków.

W tym roku Indonezja otrzymała swój limit 221 000 pielgrzymów hadżdż oraz dodatkowe 20 000, co daje łączną liczbę 241 000.

Całkowita kwota podzielona jest na 213 320 dla pielgrzymów regularnych i 27 680 dla pielgrzymów specjalnych. Do schroniska Haj zaczną wchodzić 11 maja.

„Pierwsza grupa indonezyjskich pielgrzymów hadżdż wyruszy na międzynarodowe lotnisko im. Amira Muhammada bin Abdula Aziza (AMAA) w Medynie w dniach 12–23 maja 2024 r.” – czytamy w oświadczeniu.

Druga grupa wyleci na międzynarodowe lotnisko im. Króla Abdulaziza (KAAIA) w Dżuddzie od 24 maja do 10 czerwca.

Aby wystąpić, indonezyjscy pielgrzymi udają się z Mekki do Arafata wuquf 15 czerwca.

Po zakończeniu całego cyklu pielgrzymek pierwsza grupa powróci do Indonezji z Dżuddy w dniach 22 czerwca–3 lipca, natomiast druga grupa wyruszy z Medyny w dniach 4–21 lipca. Ich misja powrotna zakończy się 22 lipca.

pomiędzy

Wybór nauczyciela: Ministerstwo Religii twierdzi, że liczba pielgrzymek w 2024 r. będzie „największa w historii Indonezji”

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Wyborcy z San Francisco przywołują 3 członków Rady Edukacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *