Indonezja promuje hodowlę kóz mlecznych w celu zwiększenia produkcji mleka

Sleman, Yogyakarta (ANTARA) – Ministerstwo Rolnictwa Indonezji stara się zwiększyć krajową produkcję mleka za pomocą takich środków, jak promowanie rozwoju branży hodowli kóz mlecznych.

Minister rolnictwa Andi Amran Sulaiman powiedział tutaj w sobotę: Hodowla kóz mlecznych jest odpowiednią alternatywą dla rozwoju i została szeroko zaakceptowana w społeczeństwie.

„Hodowcy preferują hodowlę kóz mlecznych, ponieważ jest stosunkowo łatwa, a produkcja szybka” – wyjaśnił podczas wizyty w gospodarstwie Bhumi Nararya Farm (BNF) w Slayman.

Położona u podnóża góry Merapi farma BNF jest jedną z największych hodowli kóz mlecznych w Indonezji. Gospodarstwo posiada 706 kóz, w tym 628 kóz i 78 kóz.

Należy to powtórzyć także w innych obszarach. „Naszym celem jest osiągnięcie samowystarczalności poprzez ograniczenie importu mleka” – powiedział.

Według danych Statistics Indonesia (PBS) liczba kóz w Indonezji wynosi obecnie 18,5 miliona, a liczba kóz mlecznych – 3,3 miliona.

Jawa Środkowa i Jawa Wschodnia to prowincje o największej populacji kóz, stanowiącej 20 procent całkowitej populacji kóz w kraju.

Obecnie obserwacje terenowe wskazują, że zapotrzebowanie na mleko kozie jest bardzo duże, zwłaszcza ze strony osób zamieszkujących obszary miejskie. Ponieważ mleko kozie ma wiele zalet zdrowotnych i jest uważane za doskonałe w zapobieganiu i leczeniu cukrzycy.

Kozy i owce odgrywają również ważną rolę w kuchni indonezyjskiej, takiej jak kozi satay i soto kamping (zupa z koziego mięsa).

„Wysoko doceniamy poświęcenie i ciężką pracę włożoną w podniesienie produktywności gospodarstw i jakości produkcji. Ta ciężka praca nie tylko zapewnia stabilność gospodarczą, ale także przyczynia się do zaspokojenia krajowych potrzeb żywnościowych” – powiedział minister.

Powiązane wiadomości: Reguluj spożycie mleka, aby zapobiegać otyłości u dzieci: Pediatra
Powiązane wiadomości: Minister wzywa do zwiększenia produkcji mrożonego nasienia bydła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *