Indonezja i Turcja dyskutują o islamofobii w Radzie Bezpieczeństwa ONZ

Tempo.co, Djakarta – Minister spraw zagranicznych Indonezji Retno Marsudi odbył dwustronne spotkanie ze swoim tureckim odpowiednikiem Hakanem Fidanem w sobotę 15 lipca w Dżakarcie. Podczas spotkania omówiono różne kwestie, w tym islamofobię i reformę Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych (RB ONZ).

Podczas spotkania Indonezja i Turcja wyraziły także wspólne interesy: kwestię palestyńską.

„Mamy tę samą zasadę. Chcemy wolności Palestyny. Chcemy pokoju w Afganistanie i poszanowania praw afgańskich kobiet” – powiedział Rednow.

Minister Fidan powiedział, że podczas spotkania omówiono także różne globalne wyzwania, w tym islamofobię i powtarzające się palenie Koranu w Szwecji.

Posunięcie to spotkało się z potępieniem ze strony kilku krajów i organizacji międzynarodowych, takich jak Turcja, Indonezja, Unia Europejska i Organizacja Współpracy Islamskiej.

„Omawialiśmy też różne kwestie; Od Rohingya do reformy Rady Bezpieczeństwa ONZ” – powiedział Fidan.

Reforma Rady Bezpieczeństwa ONZ była przedmiotem troski rządu Indonezji w ostatnich latach.

Indonezja była jednym z krajów, które podkreślały, jak ważne jest, aby państwa azjatyckie i afrykańskie nadal naciskały na proces reform RB ONZ, aby uczynić Radę Bezpieczeństwa bardziej demokratyczną i reprezentatywną.

Stany Zjednoczone, Chiny, Francja i Wielka Brytania z Organizacją Narodów Zjednoczonych. Do sprawy odniosła się także Rosja, jeden z pięciu stałych członków Rady Bezpieczeństwa.

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow w zeszłym miesiącu wezwał Moskwę do naciskania na większą reprezentację krajów Azji, Afryki i Ameryki Łacińskiej w ONZ, aby przełamać dominację Zachodu. Powiedział, że Rada Bezpieczeństwa będzie próbowała rozszerzyć swoje członkostwo.

pomiędzy

Wybór nauczyciela: Ja jestemIndonezja i Turcja są zainteresowane współpracą wojskową

Kliknij tutaj Otrzymuj najnowsze aktualności z Tempo w Google News

READ  Timor Wschodni i Indonezja kontynuują negocjacje graniczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *