Hrabstwo Broward na Florydzie: Poważne powodzie w rejonie Fort Lauderdale zmagają się z rekordowymi opadami deszczu

(CNN) Fort Lauderdale i części południowej Florydy zostały zalane w środę wieczorem przez znaczne opady deszczu w ciągu pół wieku, co spowodowało nagły wypadek powodziowy w hrabstwie Broward, a burmistrz nazwał potop „najgorszą powodzią, jaką kiedykolwiek widziałem”. Kiedykolwiek widziane.”

Około 10 do 14 cali deszczu spadło w regionie w środę, a dodatkowe 2 do 4 cali są możliwe, ponieważ silne burze poruszają się powoli.

Fort Lauderdale „doświadcza poważnych powodzi w wielu obszarach miasta” – poinformowało w mediach społecznościowych Fort Lauderdale Fire Rescue, ostrzegając pojazdy, aby trzymały się z dala od dróg, ponieważ mogą zostać uwięzione lub utonąć.

Ostrzeżenie o gwałtownej powodzi – najwyższe ostrzeżenie przed powodzią – zostało wydane dla części południowej Florydy, w tym Fort Lauderdale. Narodowa Służba Pogodowa (NWS) Środowy wieczór w Miami.

„To szczególnie niebezpieczna sytuacja” – ostrzega NWS. „Wejdź teraz na wyższy poziom! To bardzo niebezpieczna i zagrażająca życiu sytuacja. Nie próbuj podróżować, dopóki nie znajdziesz się poza obszarem zagrożonym powodzią lub nakazem ewakuacji”.

Burmistrz Hollywood Josh Levy powiedział CNN, że „załogi miejskie robią wszystko, co w ich mocy”, aby używać pomp tam, gdzie to możliwe i utrzymywać drożność kanalizacji.

„Od północy zarejestrowaliśmy 12 cali deszczu, oprócz dni nieprzerwanego deszczu” – powiedział Levy. „W naszym mieście i całej południowej Florydzie występują rozległe powodzie, ponieważ ziemia jest już nasycona. Wiele dróg jest nieprzejezdnych. Wiele pojazdów utknęło i zostało porzuconych na środku naszych dróg.

„Mieszkam tu całe życie. To najgorsza powódź, jaką kiedykolwiek widziałem” – powiedział.

Urzędnicy proszą mieszkańców, aby tego wieczoru unikali jazdy samochodem lub podróżowania po Fort Lauderdale.

„Cały czas odpowiadamy na wezwania policji i straży pożarnej” – napisano Miasto Fort Lauderdale — powiedział w komunikacie prasowym w środę wieczorem. „Ekipy robót publicznych udrażniają ścieki i uruchamiają pompy, aby szybko zmniejszyć ilość wody. Trwają starania, aby zmniejszyć korki za pomocą priorytetowego sygnału, aby pomóc ludziom opuszczającym miasto. Prosimy kierowców, aby trzymali się z dala od dróg i unikali miasta Fort Lauderdale do woda opada”.

READ  Elon Musk twierdzi, że zespół prawny Twittera naruszył NDA

Miasto poinformowało, że powódź wpłynęła na ruch w godzinach szczytu i doprowadziła do zamknięcia jednego metra.

„Tunel Henry E. Kinney jest zamknięty. Proszę omijać ten obszar. Warunki pogodowe w połączeniu z ruchem ulicznym w godzinach szczytu zwiększają problemy w centrum miasta” – poinformowało miasto.

Międzynarodowy port lotniczy Fort Lauderdale-Hollywood jest obecnie zamknięty z powodu powodzi.

Według analizy CNN statystyk opadów National Oceanic and Atmospheric Administration z środy o 21:00 czasu wschodniego, suma opadów w rejonie Fort Lauderdale i wokół niego stanowiła co najmniej 1 przypadek na 50 lat. 12 cali w 24 godziny.

W niektórych miejscach może spaść więcej opadów. Zgodnie z ostatnim alarmem powodziowym wydanym przez NWS w Miami, na niektórych obszarach może spaść do 20 cali deszczu, co odpowiada co najmniej 1 opadowi na 200 lat.

Wstępne 24-godzinne opady wskazują, że ucierpiało wiele miast i przedmieść. Od środowej nocy w Fort Lauderdale spadło 11,09 cala deszczu, 12,21 cala w Lauderhill i 13,92 cala w Tania Beach.

Stan zagrożenia powodziowego obowiązuje w centralnym hrabstwie Broward do godziny 23:00 EDT.

Przyczynili się do tego raportu Brandon Miller i Robert Shackelford z CNN.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *