Indonezja – Kluby dziecięce FH pomagają dzieciom dorastać po katastrofie, która dotknęła Indonezji

Napisane przez Robbiego Petersona

Tysiące dzieci i ich rodzin dotknęło trzęsienie ziemi o sile 5,6 w skali Richtera w listopadzie zeszłego roku w Cianjur na zachodniej Jawie w Indonezji. Krajowa Agencja Zarządzania Katastrofami (BNPB) zgłosiła 602 ofiary śmiertelne i 114 683 osoby wysiedlone ze swoich domów. Ogółem uszkodzonych lub zniszczonych zostało 67 504 domów, 281 miejsc kultu i 18 ośrodków zdrowia.

Adelina (9 lat) i Salsa (10 lat) należały do ​​wielu dzieci dotkniętych głęboko traumatycznym trzęsieniem ziemi. Przez wiele dni byli przerażeni silnymi wstrząsami, które nastąpiły po trzęsieniu ziemi, które zaczyna się od nowa.

Kiedy kurz opadł, rodzina Salzy mieszkała w namiocie otrzymanym od ratowników. Dostali wodę i trochę jedzenia, a także korzystali z prowizorycznej toalety z innymi rodzinami, ponieważ ich dom był tak poważnie uszkodzony, że nie było bezpiecznie wejść do środka.

Rodzina Adliny miała trochę więcej szczęścia. Ze względu na drobne uszkodzenia udało im się pozostać w domu. Nadal mieli czystą wodę i toalety.

Organizacja Food for the Hungry (FH) ściśle współpracowała ze Wspólnotą Chrześcijańską Pomocy Katastrofom w Indonezji, aby pomóc wielu dzieciom i ich rodzinom dotkniętym trzęsieniem ziemi w Cianjur, takim jak Adelina i Salsa. Zbudowali zapasy awaryjne, usługi zdrowotne i myjnie oraz schroniska długoterminowe.

Szkoły zostały zniszczone i zniszczone, ale edukacja dzieci była kontynuowana

Trzęsienie ziemi uszkodziło lub zniszczyło 701 szkół w okolicy. Pracował z FH Dearfund w Wielkiej Brytanii I Fundacja Głowa Aby pomóc dzieciom dotkniętym trzęsieniem ziemi kontynuować naukę w miarę odbudowy ich społeczności. Ten projekt reagowania na katastrofy nazwano „Namiot do zabawy i nauki w sytuacjach awaryjnych (TERPAL)”. Program ma na celu zapewnienie dzieciom zdrowia emocjonalnego i edukacji poprzez zapewnienie bezpiecznego i przyjemnego środowiska.

FH wdrożyło system nauki poprzez zabawę, dzięki któremu dzieci mogą bawić się i uczyć podczas regularnych spotkań Klubu Dziecięcego. Koncentruje się na cyfrowych aplikacjach edukacyjnych zaprojektowanych w celu zapewnienia dostępu do wysokiej jakości treści edukacyjnych dzieciom w odległych lub trudnych obszarach.

READ  Kontrakty terminowe na akcje wzrosły o cal, ponieważ Wall Street czeka na wyniki wyborów w połowie kadencji

Lekcje obejmują interaktywne gry edukacyjne i wciągające filmy. Pracownicy i wolontariusze FH zapewnili dzieciom wsparcie, zachęcając je do kontynuowania nauki, aby mogły rozwijać się pomimo przeciwności losu.

Wsparcie FH ma znaczący wpływ na dzieci, zapewniając zarówno możliwości edukacyjne, jak i wsparcie psychologiczne, które pomaga im dojść do siebie po traumie spowodowanej katastrofą. Pisanie i liczenie.

Adelina i Salsa to dwójka z 463 dzieci uczęszczających do Klubu dla dzieci. Rodzina Adeliny stwierdziła, że ​​to doświadczenie sprawiło, że była bardziej podekscytowana powrotem do nauki i zyskała pewność, że ponownie będzie mogła przebywać z innymi. Personel zauważył, że Alina hojnie dzieliła się zabawkami i jedzeniem z innymi dziećmi.

Początkowo Salsa komunikowała się powoli. Wciąż bała się i była smutna, że ​​straciła dom. Ale wkrótce bawił się i czytał z innymi w klubie dla dzieci, a szczególnie zainteresował się rysunkiem. Powiedział personelowi, że dzięki temu poczuł się mniej przestraszony.

Rodziny idą dalej

Obie dziewczynki wróciły już do swoich szkół i ponownie spotkały się z przyjaciółmi. Ich rodziny mówią, że program TERPAL rozpalił w nich na nowo pasję do nauki i dał im nowy entuzjazm do edukacji. Pokonując wyzwania związane z katastrofą, nie mogą się doczekać jasnej i odpornej przyszłości.

Kiedy nadchodzą katastrofy – huragany, susze, pożary, głód, epidemie lub wojny – ludzie w każdym wieku są zdruzgotani, nie mogąc zaspokoić swoich podstawowych potrzeb w postaci żywności, czystej wody i schronienia. Często wymagają wsparcia medycznego, psychicznego i społecznego.

FH jest dobrze znana jako firma, która jako pierwsza reaguje na kryzysy, zarówno naturalne, jak i spowodowane przez człowieka, posiadająca relacje i systemy umożliwiające szybkie reagowanie w przypadku wystąpienia kryzysu. Twoja pomoc Reakcja kryzysowa FH Kiedy zdarzają się trzęsienia ziemi i inne klęski żywiołowe, wysiłki pomagają nam przygotować się na kryzys i szybko zmobilizować pomoc.

READ  Minister twierdzi, że rząd nie otrzymał jeszcze oficjalnego projektu ustawy o radiofonii i telewizji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *