Gubernator Florydy Ron DeSantis karze studentów za noszenie masek w pobliżu niego na USF

W wideo nagrane przez WFLA News, DeSantis można zobaczyć idącego w kierunku wykładowcy na Uniwersytecie Południowej Florydy, gdzie gubernator miał ogłosić nowe finansowanie edukacji w zakresie cyberbezpieczeństwa. Za wykładowcą stał rząd kilku studentów w maskach na twarz.

„Nie musisz nosić tych masek. To znaczy, proszę, zdejmij je ”- mówi DeSantis w filmie, co wywołuje śmiech.

„Szczerze, to nic nie robi” – kontynuuje, wskazując palcem na uczniów. „Musimy skończyć z tym krowim teatrem. Więc jeśli chcesz go nosić, dobrze, ale to jest śmieszne ”.

Następnie odwraca się do pulpitu, głośno prycha, kręci głową i zaczyna mówić: „Dobrze, dobrze być na USF”.

CDC w zeszłym tygodniu wydał nowe wytyczne złagodziło to zalecenia dotyczące noszenia masek dla osób w częściach Stanów Zjednoczonych o niskim współczynniku przenoszenia koronawirusa. Jednak według danych CDC, hrabstwo Hillsborough na Florydzie – gdzie DeSantis zorganizował swoje wydarzenie w środę – pozostaje obszarem o wysokim poziomie koronawirusa w społeczności i tam, gdzie maski są zalecane w pomieszczeniach.

Ponadto CDC zaleca maskowanie osobom, które mogą potrzebować dodatkowych środków ostrożności dla siebie lub członków swojej rodziny, jeśli nie są na bieżąco ze swoimi koronawirus szczepienia – w tym dzieci poniżej 5 roku życia, które nie kwalifikują się jeszcze do szczepień – lub jeśli mają podstawowe schorzenia lub mają obniżoną odporność.

Badanie CDC wykazało, że noszenie jakiejkolwiek maski w pomieszczeniach zapewnia znaczną ochronę przed koronawirusem, a maski N95 lub KN95 zapewniają najlepszą ochronę.

Przedstawiciele biura gubernatora nie odpowiedzieli od razu w środę na prośbę o komentarz lub pytania o to, czy DeSantis słusznie skarcił nastolatków za noszenie masek. W mediach społecznościowych rzeczniczka DeSantis Christina Pushaw nie przepraszała za to spotkanie.

READ  Meczet w Aksen w Indonezji korzysta z systemu zbierania wody deszczowej

„To znaczy, ktoś musiał to powiedzieć, po 2 latach propagandy, która przerażała i manipulowała młodymi ludźmi” – Pushaw tweetował. „Oddychaj swobodnie, poczuj się bezpiecznie i bądź szczęśliwy.”

Szkoły publiczne hrabstwa Hillsborough potwierdziły, że uczniowie stojący za DeSantis pochodzili z okręgowej szkoły średniej w Middleton.

„Jak zawsze, nasi uczniowie powinni być doceniani i szanowani” – powiedział w oświadczeniu nadinspektor okręgowy Addison Davis. „To wybór ucznia i rodzica, aby chronić swoje zdrowie w sposób, w jaki czują się najbardziej odpowiedni. Jesteśmy dumni ze sposobu, w jaki nasi uczniowie reprezentowali siebie i nasz okręg szkolny.”

Od początku pandemii koronawirusa, która ma zabił prawie 1 milion osób w Stanach Zjednoczonych, DeSantis konsekwentnie stawiał opór lub wręcz sprzeciwiał się środkom łagodzącym na Florydzie, takim jak maskowanie, blokowanie i testowanie, często nazywając te kroki zamachem na wolność jednostki. W zeszłym roku, pośród gwałtownego wzrostu wariantu delta koronawirusa, DeSantis wydał zarządzenie wykonawcze zakaz wprowadzania przez szkoły mandatów dotyczących masek, grożąc wstrzymaniem finansowania, jeśli to zrobią.

W styczniu, pośród gwałtownego wzrostu wariantu omikron, DeSantis porównał testowanie osób bezobjawowych z „zablokowanie przez ukrycie”. Odmówił ujawnienia, czy otrzymał zastrzyk przypominający, co skłoniło nawet byłego prezydenta Donalda Trumpa – którego baza obejmuje znaczną część kontyngentu antyszczepionkowego – do wykpiwania DeSantis jako „bez jaj”.

W zeszłym miesiącu DeSantis opublikował nowe wytyczne dla całego stanu, odradzające noszenie osłon twarzy w środowisku społecznościowym i ograniczające izolację mieszkańców Florydy, u których wynik testu na koronawirusa był pozytywny do pięciu dni.

Tim Craig przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *