Gubernator Florydy DeSantis kończy „korporacyjne imperium” Walta Disneya

27 lutego (Reuters) – Gubernator Florydy, Ron DeSantis, podpisał w poniedziałek ustawę, która przejmie kontrolę nad specjalnym okręgiem podatkowym wokół Walt Disney World, umożliwiając firmie Walt Disney Co (DIS.N) działanie z większym stopniem autonomii przez pół wieku .

„Imperium korporacji wreszcie dobiega końca” – powiedział DeSantis podczas konferencji prasowej nad jeziorem Buena Vista, niedaleko Orlando.

W zeszłym roku stanowi Republikanie zaatakowali Disneya po publicznym starciu z DeSantisem, który jest powszechnie uważany za kandydata na prezydenta w 2024 r., w sprawie tak zwanego prawa „Nie mów gej”, które ogranicza nauczanie w klasach na temat płci i orientacji seksualnej. „Pomiar.

W marcu ówczesny dyrektor generalny Disneya, Bob Chabeck, publicznie wyraził konsternację z powodu ustawy, która ograniczyłaby dyskusję LGBTQ w szkołach, mówiąc, że zadzwonił do DeSantis, aby wyrazić swoje obawy, że przepisy staną się prawem.

W odwecie za spojrzenie Disneya na akt „Don’t Say Gay”, ustawodawcy z Florydy przyjęli w tym miesiącu ustawę podpisaną przez DeSantis, która upoważnia gubernatora do wyznaczenia pięciu nadzorców do nadzorowania tradycyjnych usług miejskich. Ochrona przeciwpożarowa, usługi komunalne, wywóz śmieci i utrzymanie dróg na terenie, na którym działa Disney World. Jednostka quasi-rządowa jest uprawniona do spłaty zaległego zadłużenia, pokrycia kosztów usług i zwiększenia dochodów.

Najnowsze aktualizacje

Zobacz jeszcze 2 historie

„Mamy sytuację, która jest zasadniczo nie do obrony z punktu widzenia polityki” – powiedział DeSantis. „Jak dać parkowi rozrywki własny rząd i traktować wszystkie inne parki rozrywki inaczej? Uważamy, że to nie jest dobra polityka”.

Rzecznik Disneya nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz.

Mówcy podczas ceremonii podpisania ustawy powiedzieli, że jeden z rodziców, który skrytykował Disneya za wypowiadanie się przeciwko stanowej ustawie o edukacji, „wybrał złą stronę moralnego sporu”. Inna osoba, która przedstawiła się jako długoletni pracownik parku rozrywki Disneya, nie zgadzała się z polityką firmy dotyczącą szczepień.

READ  W Azji zidentyfikowano 122 krytyczne obszary rekinów i płaszczek

Według Theme Entertainment Association Disney World jest największym pracodawcą w środkowej Florydzie, zatrudniającym 75 000 pracowników i oczekuje się, że w 2021 r. przyciągnie 36,2 mln odwiedzających.

Akcje Disneya wzrosły w poniedziałek o 0,4 proc.

Reportaż Dana Chmielewskiego w Los Angeles i Helen Koster w Nowym Jorku; Montaż autorstwa Marka Portera i Nicka Ziemińskiego

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *