Generalny Inspektor Policji zwrócił się do mieszkańców z prośbą o pomoc w przeprowadzeniu pokojowych wyborów

Gunungkidul, Yogyakarta (ANTARA) – Podczas sobotniej wizyty roboczej w Gunungkidul w Yogyakarcie szef policji krajowej (Polri) Listyo Sigit Prabowo wezwał wszystkie elementy społeczeństwa do przeprowadzenia pokojowych wyborów powszechnych w tym roku.

Prabowo zauważyło, że Indeks Ryzyka Wyborczego wydawany przez Powszechną Agencję Monitorowania Wyborów (PWASLU) jest odniesieniem do Polri, która ma ogłaszać pokojowe wybory w każdym przypadku i o każdej porze w obszarach wysokiego ryzyka.

Ogłoszenie pokojowych wyborów w 2024 r. przeprowadzili organizatorzy, społeczność, liderzy społeczności i partie polityczne.

„Prowadziliśmy tę kampanię w wielu obszarach jednocześnie” – powiedział.

IGP zauważyła, że ​​pomimo różnic w partiach politycznych i preferencjach celem deklaracji jest zapewnienie ogólnego spokoju. W ostatnich dniach nastroje zaczęły się nasilać, także w mediach społecznościowych.

Mamy nadzieję, że nie powinno to mieć wpływu na społeczeństwo. Uważamy, że społeczeństwo już dojrzało do dokonywania wyboru w lokalu wyborczym – stwierdził.

Powiedział też, że różnice zdań są czymś normalnym. To część demokracji.

Mamy nadzieję, że jeśli uda się zaprowadzić pokój, demokracja będzie dobrze funkcjonować” – wyjaśnił.

14 lutego 2024 r. w Indonezji odbędą się wybory powszechne, w których weźmie udział około 204,8 mln wyborców.

Podczas wyborów Indonezyjczycy wybierają prezydenta i wiceprezydenta oraz członków Izby Reprezentantów (DPR), Regionalnej Rady Przedstawicieli (DPD) i Regionalnych Rad Legislacyjnych (DPRD) na szczeblu prowincji, miast i okręgów.

W wyborach rywalizują trzy pary kandydatów na prezydenta i wiceprezydenta – Anies Baswedan-Muhaimin Iskandar, Prabowo Subianto-Gibran Rakabuming Raka i dr Ganjar Pranowo-Mahfud.

Powiązane wiadomości: TNI i Polri podpisują neutralną deklarację w sondażach w 2024 roku
POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Można oczekiwać, że Polri rozładuje napięcie podczas sondaży: oficjalnie

READ  Bawazlu wysyła 20 samochodów do nadzorowania wyborów na wyspie Jawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *