FMD jest monitorowana w Indonezji, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się w Sarawak

Dr Abdul Rahman (po prawej) obserwuje ubój mięsa na terenie meczetu.

MIRI (30 czerwca): Sarawak jest nadal wolny od pryszczycy (FMD), która atakuje bydło w Indonezji, a tamtejsze władze czujnie czuwają, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby w tym stanie.

W związku z tym wiceminister przemysłu spożywczego, towarów i rozwoju regionalnego Datuk, dr Abdul Rahman Ismail, powiedział, że w Sarawak zintensyfikowano środki ostrożności.

„Moje ministerstwo, za pośrednictwem działu hodowli zwierząt, ściśle monitoruje chorobę, aby zapobiec jej rozprzestrzenieniu się na stan.

„Mamy już surowe przepisy dotyczące eksportu i importu zwierząt i mięsa” – powiedział mediom po złożeniu ofiary z mięsa dla ubogich wraz z Aidiladą w meczecie Jannatul Firdous w Limbang.

Obecni byli przewodniczący Bergim Limbang, Datin Dayang Maimuna Awang Mohd Daoud, oraz skarbnik Zarządu Islamskiego Funduszu Opieki Społecznej (Lakhil) dystryktu Limbang, Mahmood Amit.

Pryszczyca atakująca bydło jest szeroko rozpowszechniona w Indonezji, co ma znaczący wpływ na podaż bydła i kóz poświęconych w tym roku dla Adilady.

Według doniesień medialnych epidemia, która nawiedziła w ubiegłym roku, doprowadziła do wysokiej śmiertelności i współczynników reprodukcji, zmniejszając podaż, aby sprostać tegorocznemu popytowi.

Dr Abdul Rahman, który jest także zgromadzonym w Bukit Kota, powiedział, że Sarawak zatwierdził ścisłe kontrole eksportu i importu, aby zapobiec narażeniu na pryszczycę w swojej branży hodowlanej.

„Nie powinno być eksportu i importu żywych zwierząt i mięsa z dotkniętych obszarów i krajów” – powiedział.

Wezwał również tutejszych muzułmanów, aby przyjęli ducha poświęcenia i wspólnie pracowali, by ulżyć biednym wśród nich.

Tymczasem lokalni przywódcy, stowarzyszenia, organizacje pozarządowe, osoby prywatne, meczety i grupy surau w dystrykcie poświęcili 60 bawołów.






READ  W pojednawczym tonie SBY nalega na kontynuację dziedzictwa Jokowiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *