Festiwal Tysiąca Świątyń Slemana; Promowanie światowego dziedzictwa

Tempo.co, Djakarta – Festiwal Tysiąca Świątyń (Seribu Candy Festival) odbywa się od 11 do 13 lipca 2023 roku w Slayman w Yogyakarcie. Według Departamentu Kultury Slayman Regency, festiwal jest próbą promocji świątyni Prambanan, jednego z miejsc światowego dziedzictwa.

Festiwal został zainaugurowany we wtorek 11 lipca 2023 roku w kompleksie świątynnym Prambanan przez Slaymana Regenta Gustiniego Sri Purnomo. Powiedział, że ochrona i rozwój świątyni to zbiorowa odpowiedzialność. Festiwal Tysiąca Świątyń ma na celu wywarcie znaczącego wpływu na rozwój, zachowanie i docenienie artystycznego i kulturowego dziedzictwa Slaymana.

„Mam nadzieję, że Festiwal Tysiąca Świątyń obudzi świadomość społeczności, aby nadal kochać lokalną kulturę, aby stworzyć honorowe pokolenie kulturowe pośród cywilizacji” – powiedział.

Promocja dziedzictwa kulturowego

Festiwal, organizowany przez Ministerstwo Edukacji, Kultury, Badań i Technologii Indonezji, ma na celu promowanie niematerialnego dziedzictwa kulturowego w Slayman Regency, powiedział Eddy Winaria, kierownik działu kultury w Slayman Regency. „Zawiera nieznane dziedzictwo kulturowe Langendoyo Sztuka performance, tradycyjny transport wozów wołowych, Przedstawienie kukiełkowe Zamaskowane lalki-cienie (zwane lalkami-cieniami). LALKA)Wong Gaya Yogyakarta teatr cieni i Dziurkacz wystawa (Dziurkacz boks tradycyjny)” – wyjaśnił.

Edy powiedział, że festiwal współpracuje z Departamentem Ochrony Kultury dla Części X, Ministerstwem Edukacji, Kultury, Badań i Technologii oraz PT Taman Wisata Candi (TWC) Borobudur, Prambanan i Ratu Boko. „Festiwal odbędzie się od 11 do 13 lipca 2023 r., w godzinach od 10:00 do 16:30 w kompleksie świątynnym Prambanan” – dodał.

Festiwal Tysiąca Świątyń obejmie również Wystawę Doceniania Kultury poprzez Ukryte Cienie w wykonaniu Szkoły Podstawowej Malangrejo w dniu 23 lipca 2023 r. od 09:00 do 12:00. „To wydarzenie ma na celu przekazanie młodszemu pokoleniu starożytnych kulturowych zasad Jawy jako formy wpajania szanowanych wartości i wpływania na sposób, w jaki zachowuje się społeczeństwo” – powiedział Eddy.

READ  Indonezyjski przemysł wytwórczy potrzebuje 682 000 pracowników rocznie: minister

Prywatny Vixono

Wybór nauczyciela: Rząd ma nadzieję, że festiwal Lake Sentani pomoże ożywić gospodarkę Jayapur

Kliknij tutaj Otrzymuj najnowsze aktualności z Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *