Festiwal Architektury Nusantara promuje zrównoważony rozwój: rząd

BANYUANGI, JAWA WSCHODNIA (ANTARA) – Władze dystryktu Banyuwangi na Jawie Wschodniej organizują Festiwal Architektury Nusantara 2024 (FAN) w ramach swojego zaangażowania w promowanie zrównoważonego rozwoju.

Festiwal architektury odbędzie się po raz czwarty na obszarze agroturystyki Tamansuru w dniach od 26 czerwca do 7 lipca 2024 r., powiedział w niedzielę przewodniczący dystryktu Banyuangi Ibuk Feisdiantani.

Dodał, że samorząd w dalszym ciągu zwiększa zaangażowanie architektów w budowę zrównoważonych budynków i przestrzeni publicznych na swoim terenie.

„Dzięki zaangażowaniu architektów budynki nie tylko spełniają swoje funkcje, ale także wyglądają estetycznie” – powiedział.

Według niego zaangażowanie architektów będzie zachęcać do stosowania ekologicznych technologii i zrównoważonego podejścia w budownictwie.

Jak powiedział, Festiwal Architektury Nusantara 2024 odbywa się pod hasłem „Architektura i woda”.

Dziesiątki architektów z Banyuwangi i innych części Jawy Wschodniej, którzy są członkami Indonezyjskiego Stowarzyszenia Architektów (IAI), wystawia na festiwalu prototypy projektów przyjaznych środowisku.

„Architekci odgrywają dużą rolę w oszczędzaniu wody, dlatego podjęliśmy ten temat. Celem jest stworzenie budynków, które wykorzystują energię, wodę i inne zasoby w możliwie najbardziej efektywny sposób” – wyjaśnił Feistiandani.

W ten sposób budynki w okolicy mogą chronić zdrowie mieszkańców i zwiększać produktywność ich użytkowników – dodał.

Tymczasem dyrektor wykonawczy Urzędu Robót Publicznych dystryktu Banyuwangi, Suyanto Waspo Tondo, powiedział, że festiwal obejmuje wystawy, seminaria, konkursy i warsztaty.

„30 czerwca 2024 r. FAN 2024 organizuje konkurs na szkic spotowy, co oznacza Rumah Osing (Dom Tradycyjny). Jest on otwarty dla publiczności” – powiedział.

Od 26 czerwca do 7 lipca obszar agroturystyki Tamansuru na zboczach wzgórza Igen w wiosce Tamansuru będzie oferować kompletny pakiet turystyczny obejmujący sztukę kulturalną, architekturę, modę, edukację, rolnictwo i sport.

Atrakcje turystyczne obejmują występy kulturalne, wystawę architektoniczną i wystawę malarstwa pejzażowego na tle panoramy góry Ijen.

READ  Sędzia Alito mówi, że ma „dobry pomysł”, kto stał za wyciekiem projektu opinii w sprawie aborcji

POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Banyuwangi dzięki 2023 FAN stawia na zrównoważony rozwój
Powiązane wiadomości: Makassar gospodarzem Kongresu Architektów ASEAN w lipcu 2023 r

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *