Ferrero przypomina sobie niektóre czekoladki Kinder z USA z powodu obaw o salmonellę

Kinder Happy Moments Chocolate Assortment i Kinder Mix Chocolate Treats są wycofywane, ponieważ zostały wyprodukowane w zakładzie, w którym wykryto salmonellę, powiedział w czwartek Ferrero North America.

Dobrowolne wycofanie nastąpiło po tym, jak Ferrero wycofało swoje czekoladowe jajka Kinder Surprise ze sklepów w Wielkiej Brytanii na początku tego tygodnia, dodając, że dana czekolada została wyprodukowana w Belgii, a wycofanie może zostać rozszerzone na inne kraje.

Skippy przypomina sobie 161 692 funtów masła orzechowego

„Chociaż do tej pory nie ma doniesień o zachorowaniu w Stanach Zjednoczonych, Ferrero dobrowolnie wycofuje produkty z dużej ostrożności ze względu na zgłoszone przypadki salmonelli u konsumentów spożywających produkty w Europie, które zostały wyprodukowane w tym samym zakładzie”, powiedział oświadczenie.

Europejska agencja zdrowia Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób już rozpoczęła badanie dziesiątek zgłoszonych i podejrzewanych przypadków salmonelli związanych z jedzeniem czekolady w co najmniej dziewięciu krajach.

Bakterie salmonelli mogą powodować poważne i ciężkie infekcje, zwłaszcza u dzieci, osób starszych i innych osób ze słabym układem odpornościowym.

Prawdopodobne lub potwierdzone przypadki Salmonelli związane z jedzeniem czekoladek stwierdzono w Wielkiej Brytanii, Francji, Irlandii, Belgii, Niemczech, Luksemburgu, Holandii, Szwecji i Norwegii.

READ  MUI nalega, aby ludzie wybierali przywódców w sposób odpowiedzialny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *