Elon Musk nie dołączy do zarządu Twittera, mówi firma

Elona Muskanajbogatszy człowiek na świecie i największy udziałowiec Twittera, nie będzie już wstępował do rady dyrektorów serwisu społecznościowego, podała firma pod koniec niedzieli.

Ten ruch zakończył burzliwy tydzień na Twitterze, który został uruchomiony przez pana Musk, 50 lat. We wtorek Twitter ogłosił, że miliarder zostanie powołany do jego 11-osobowego zarządu na kadencję, która upływa w 2024 roku. Zaproszenie do dołączenia do zarządu nastąpiło po Mr. Piżmo zgromadzenie 9,2 procent udziałów w spółce, co czyni go jej największym udziałowcem.

Ale Parag Agrawal, dyrektor naczelny Twittera, napisał pod koniec niedzieli, że sytuacja się zmieniła. W sobotę rano pan Musk – który jest ciężkim użytkownikiem Twittera z ponad 81 milionami obserwujących – powiedział firmie, że nie będzie już członkiem zarządu, Mr. powiedział Agrawal.

„Mamy i zawsze będziemy cenić wkład naszych akcjonariuszy, niezależnie od tego, czy są w naszym zarządzie, czy nie” Pan. Agrawal powiedział w swoim tweecie o nowościach. „Elon jest naszym największym udziałowcem i pozostaniemy otwarci na jego wkład”.

Nie podano powodu odwrócenia. Ale pan Musk nieregularnie tweetował przez cały weekend, zadając swoim obserwatorom ostre pytania dotyczące przyszłości firmy zajmującej się mediami społecznościowymi.

W jednym poście w sobotę, Mr. Piżmo zapytał„Czy Twitter umiera?”

W innym zasugerował przekształcenie siedziby Twittera w San Francisco w schronisko dla bezdomnych, ponieważ „i tak nikt się nie pojawia”. Wyrecytował także szereg krytyki produktów firmy, w pewnym momencie sugerując, że Twitter Usuń reklamy z usługi całkowicie. (Większość przychodów Twittera pochodzi z reklam.)

Zgodnie z zasadami ładu korporacyjnego członkowie zarządu zobowiązani są do działania w najlepszym interesie powierniczym spółki i jej akcjonariuszy, co Pan. Agrawal wskazał w swoim tweecie w niedzielny wieczór. Powiedział również, że zarząd Twittera był „jasny co do ryzyka” pana. Musk postanawia dołączyć jako reżyser.

READ  MuchBetter: krótka recenzja nowego e-portfela

Nie dołączając do zarządu Twittera, panie Musk nie będzie już też związany wcześniejszą umową, którą podpisał z firmą. Zgodnie z umową o „zawieszeniu” z zeszłego tygodnia zobowiązał się, że nie kupi więcej niż 14,9 procent akcji Twittera i nie przejmie firmy. To sugeruje, że pan Musk mógł teraz zwiększać swoje udziały w firmie.

Rzecznik Twittera odmówił komentarza poza panem. Post Agrawala. W tweecie w niedzielę wieczorem, panie Musk nie odniósł się bezpośrednio do sytuacji na tablicy Twittera, ale zamieścił emoji przedstawiające dłoń na twarzy.

Pan. Musk, lider producenta samochodów elektrycznych Tesla i producenta rakiet SpaceX, słynie z rtęci. Często rzuca ciosy na Twitterze, trollując krótko sprzedających Teslę i obraźliwy jego krytycy. W 2018 r., po tym, jak w tweecie rozmyślał o zabraniu Tesli do wiadomości prywatnej i nieprecyzyjnie stwierdził, że zabezpieczył finansowanie transakcji, został ukarany grzywną 40 milionów dolarów przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd. Pan. Musk powiedział później, że nie zgadza się z decyzją SEC.

Kiedy Twitter ujawnił w poniedziałkowym zgłoszeniu do SEC, że pan Musk kupił udziały w firmie, wiadomość została przyjęta fanfarami. Jako płodny użytkownik Twittera, Mr. Inwestycja Muska okazała się wotum zaufania dla firmy, a jej akcje wzrosły tego dnia o ponad 25 procent.

Pan. Zakupy akcji na Twitterze przez Muska również pojawiły się w delikatnym dla firmy momencie. Twitter przechodzi transformację od czasu Jacka Dorseya, założyciela firmy, ustąpił ze stanowiska dyrektora naczelnego ostatni rok. Pan. Na jego miejsce powołano Agrawala, dyrektora ds. technologii.

Twitter następnie ogłosił we wtorek, że pan Musk zostałby nowym dyrektorem Twittera z kadencją, która miała rozpocząć się w sobotę.

Pan. Agrawal i pan Dorsey wygłosili publiczne komentarze witając pana. Piżmo na deskę. Pan. Piżmo „wniosłoby wielką wartość do naszego zarządu”, Mr. Agrawal napisał na Twitterze, dodając, że odbyły się rozmowy między firmą a panem. Piżmo w ostatnich tygodniach.

READ  Zdrowie kluczem do dywidendy populacyjnej Indonezji: Minister

„Parag i Elon kierują sercem i będą niesamowitym zespołem” – Mr. Dorsey napisał na Twitterze.

Przyjazne uwagi były poparte tym, że wszyscy trzej mężczyźni zdawali się mieć podobne poglądy. W różnych momentach każdy z nich mówił o przekształceniu sieci społecznościowych przez: radykalnie zmieniając moc do użytkowników iz dala od dużych firm. Taki ruch w kierunku „decentralizacji” dałby ludziom większą kontrolę nad kanałami w mediach społecznościowych i teoretycznie pozwoliłby na większą swobodę wypowiedzi w Internecie. Pan. Piżmo, panie Dorsey i pan Wszyscy Agrawal byli otwartymi orędownikami większej wolności słowa.

Pan. Musk napisał również na Twitterze, że nie może się doczekać „znacznych ulepszeń na Twitterze w nadchodzących miesiącach!” Nie wyjaśnił, jakie mogą być te zmiany.

Potem nastąpiło odwrócenie w weekend.

„Wierzę, że tak będzie najlepiej” – Mr. Agrawal powiedział w swoim tweecie w niedzielę. Dodał, że pracownicy Twittera powinni „wyciszyć hałas i skupić się na pracy i tym, co robimy”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *