Muzeum Narodowe zidentyfikowało 243 zbiory dotknięte sobotnim pożarem

Tempo.co, Djakarta – Specjalna komisja Administracji Muzeów Narodowych zidentyfikowała 243 z 817 kolekcji dotkniętych pożarem dwa tygodnie temu.

Pełniący obowiązki prezesa ds. Muzeów i Dziedzictwa Kulturowego Ahmad Mahendra powiedział dziś na transmitowanej konferencji prasowej, że zespół w dalszym ciągu prowadzi prace wykopaliskowe, identyfikuje i restauruje zbiory muzealne oraz zabytkowy budynek Muzeum Narodowego.

„Ekshumowano części eksponatów prehistorycznych, brązy i terakotę, trwają prace nad zbiorami ceramiki. Zespół w procesie identyfikacji wspierają także dodatkowi eksperci. Do tej pory udało się zidentyfikować 243 zbiory” – powiedział.

Równolegle z procesem ewakuacji Ministerstwo Edukacji, Kultury, Badań i Technologii aktywnie komunikuje się z krajowymi i zagranicznymi ekspertami, społecznościami i partnerami w celu opracowania planu odbudowy Muzeum Narodowego oraz ogólnej poprawy walorów muzeów i dziedzictwa kulturowego. Od 23 września w Muzeum Narodowym trwa cykl dyskusji i obserwacji na żywo.

Plan naprawy jest podzielony na kilka etapów. Po ewakuacji zbiory są dokumentowane i identyfikowane, identyfikując zniszczenia budynku Muzeum Narodowego, zaliczanego do dziedzictwa kulturowego.

„Eksperci ds. Narodowego Dziedzictwa Kulturowego przeprowadzili badania i analizy, rekomendując Ministerstwu zarządzanie dziedzictwem kulturowym. Pełny audyt muzeum obejmujący architekturę, materiały konstrukcyjne, konserwację budynku i inne aspekty” – podsumował Mahendra.

pomiędzy

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Saga Elon Musk-Twitter trafia teraz na parkiety

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *