Ekonomista opowiada o dziedzictwie Jokowiego, które może ponieść kolejny prezydent

Tempo.co, DjakartaEkonomista i dyrektor Instytutu Studiów nad Demografią i Ubóstwem (IDAS) Yusuf Wibisono przedstawił kilka zapisów po prezydencie Joko „Jokowi” Widodo, które spowodują obciążenie następnego prezydenta.

Do wyborów prezydenckich w 2024 r. zgłosiły się trzy pary kandydatów na prezydenta i wiceprezydenta. Są to Anees Baswedan – Muhaimin Iskandar, Kanjar Pranovo – Mahfut MD i Prabowo Subianto – Gibran Rakabuming Raqqa.

Jednym z dotychczasowych projektów Yusufa był projekt dotyczący stolicy stanu Nusantara, czyli IKN, który uważał za bardzo złożone dziedzictwo.

„Ktokolwiek zostanie wybrany na kolejnego prezydenta, będzie ciężarem” – powiedział Yusuf Tempo w poniedziałek, 30 października.

Tempo stwierdziło, że jedynie Anies Baswedan i Muhaimin Iskandar nie wspomnieli o planie rozwoju IKN w swoim dokumencie dotyczącym wizji i misji.

Ponieważ to już się dzieje, Didin S., profesor ekonomii w Instytucie Rolniczym Bogor. Damanhuri zasugerował, że przyszły prezydent-elekt powinien rozwijać IKNI wyłącznie jako stolicę rządu, aby zapobiec zmarnowaniu dziesiątek bilionów rupii projektów. „Mogłoby to przypominać malezyjską Putrajaya lub amerykańskie Camp David, miejsce spotkań prezydenta i gości państwowych” – powiedział Titin, dodając, że spodziewa się, że takie rozwiązanie nie zakłóci stabilności finansowej.

Inne spadki Jokowiego to dług państwa, który w sierpniu 2023 r. osiągnął 6310 bln rupii, oraz różne kwestie infrastrukturalne, takie jak szybka kolej Dżakarta-Bandung lub Hush, płatna droga Trans Sumatra oraz sprawa korupcyjna. Budowa drogi płatnej MBZ i lotniska Kertajati.

Yusuf oszacował, że osiągnięcie zysku przez Hush High Speed ​​Rail zajmie 80 lat.

Radon Księżniczka | Grupa Tempo

Wybór nauczyciela: Ekspert twierdzi, że IKN, najbardziej problematyczny ród Jokowiego

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *